Anyatejet!
Minden gyermek elsődleges tápláléka az anyatej kellene legyen, – mint ahogy az, amióta ember az ember –
5.) Az idő előtti tej kifejezetten a koraszülöttek számára „készül”. Az idő előtt szülő nő teje más egy kicsit, mint a teljes hosszú terhesség utáni tej.
6.) Az anyatej mindig pont jó hőmérsékletű, így azonnal adható a bébinek, ha sír.
7.) Az anyatej mindig a megfelelő arányban tartalmaz zsírt, szénhidrátot és fehérjét. A tápszert gyártó cégek folyamatosan változtatják az összetevők mennyiségét, hogy a legjobbat állítsák elő. Az anyatej összetétele azonban étkezésről étkezésre változik (sőt, egy étkezés alatt is) a baba igényeinek megfelelően.
8.) Az anyatej természetes nyugtatóként szolgál. Ha a fáradt, nyűgös baba el nem is alszik, nagy valószínűséggel megnyugszik a mellen.
9.) A szoptatás nyugtatóan hat a mamára is. A kismamák sokszor elalszanak szoptatás közben. Az alvás jó hatással van a tejtermelésre. Azonban a friss anyukáknak vigyázniuk kell, nehogy elejtsék a babát, mikor elszundítanak. Jó megoldás az ágyban fekve szoptatás. Ha dolgozik a mama, állítólag még egy kis fejés, vagy pumpálás is megnyugtató; eltereli a figyelmet a stresszel teli napról.
10.) Az anyatej finomabb, mint a tápszer. Az anyatej kifejezetten édes és könnyű, a tápszer sűrű és általában íztelen.
11.) Az anyatej nagyon jó, természetes antibiotikum a sebekre, kisebb gyulladásokra a babáknak.
12.) A szoptatás ideje alatt a mama védve van a vashiányos vérszegénységtől, mert nem csökkennek a vastartalékai minden hónapban a vérzéstől.
13.) A szoptatás az anya testében növeli az oxitocin hormon szintjét, ami a méh összehúzódását és a tejtermelődést is elősegíti.
Öt jó tanács szoptatós anyáknak
– Szoptasd meg a babát már élete első órájában, ha lehet!
– Adj lefejt tejet a babának, ha a közvetlen szoptatás nem megoldható!
– Ha az orvos másképp nem rendeli, ne adj a babának a tejen kívül mást (se vizet, se teát, se tápszert)!
Hozzászólás zárolva.