Facebook hozzászólás
521

A NŐGYÓGYÁSZ MONDJA

Döbbenet: vetélést okozhat a légszennyezettség!

Egy magzat elvesztése mindig borzalmas érzés, de talán a legrosszabb az úgynevezett csendes vetélés. Ilyenkor ugyanis semmi sem utal arra, hogy gond lenne, a baba szívhangja mégsem dobban meg a kontrollvizsgálat alkalmával. Ebben pedig bizonyítottan szerepet játszik a levegő minősége is mondja dr. Angyal Géza szülész-nőgyógyász főorvos.

Terhesség, Kép: pixabay
Kép: pixabay

A terhesvitaminok körül a piaci légkör igencsak nagy  felhajtást generál. Ez nem is csoda, ha azt nézzük, hogy Magyarországon jelenleg gyakorlatilag minden negyedik terhesség vetéléssel végződik. Ez persze nem csak és kizárólag az ásványi anyag és vitaminhiánnyal magyarázható, ám az okok között jelentős szerepet tölthet be ez is.

[/bs-text][/vc_column][/vc_row]

Tápanyagpótlás

Alapvetően a tápanyagok pótlása az étkezéssel történik. Csakhogy a méreganyagok, illetve a tömegtermelés az élelmiszereink beltartalmát is jelentősen csökkentették, az utóbbi néhány évtizedben majd a felére. Emellett azonban a test igénybevétele jelentősen megnőtt (gondoljunk csak arra, hogy ma egy nő a gyerekszülés és háztartás mellett dolgozik, sőt keresete a család fennmaradásának is kulcsa, vagyis lényegesen nagyobb a fizikai és a lelki terhelése is) – mondja dr. Angyal Géza a ratkotunde.hu-nak.

A tápanyaghiányos állapotokkal az a gond, hogy sokszor semmilyen jel nem utal a meglétükre. A test ugyanis egyes, nem létszükségletű funkciókat “leront”, így a szervezet működése zavartalan lehet. Amikor azonban ezeket a funkciókat szeretnénk használni – mint a szaporodás -, akkor már jelentkezik a gond, hiszen már nem kielégítő ezek működése. Éppen ez az oka annak, hogy ma már a szakemberek jelentős többsége javasolja, hogy a kismama már a tervezési időszaktól kezdve szedjen várandósvitamint.

A megfelelő tápanyagpótláshoz a várandósvitaminnak figyelembe kell vennie az eltérő trimeszterek eltérő vitamin, nyomelem és ásványi anyag igényeit is. Emellett fontos, hogy komplex és szerves, biológiailag aktív kötésű anyagokat tartalmazzon a kiválasztott készítmény. Nem elég ugyanis beszedni az ajánlott mennyiséget, nagyon fontos az is, hogy az anyagok megfelelően hasznosuljanak. A szerves kötések (-citrát; -glükonát) esetében a hasznosulás akár 80%-kal jobb, amit tovább fokoz a komplexitás, hiszen az egyes anyagok segítik mások felszívódását, mint a cink és a réz esetében.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!