Életvezetési kiskáté
Nagyon sok testi, lelki vagy szellemi probléma hátterében lelhető fel a hibás, káros-kóros életvezetés. Emiatt is célszerű figyelembe venni a következő tanácsokat:
Izmaink rendszeres megtornáztatása, testünk megmozgatása mellett csakra-tornára is szükség van naponta, hiszen ezek a bennünket testileg, lelkileg és szellemileg is szolgáló-irányító energia-központok ugyancsak naponta megsínylik distresszeinket.
A hivatkozott anyagok közül Peter Kelder A fiatalság forrása II. című könyve és a felhasználásával készült videokazetta mutatja be az ún. öt tibeti gyakorlatot, mely speciális csakra-tornaként is felhogható.
4. A módosult (megváltozott) tudatállapotról. A lényeg az, hogy agyunk elektromos aktivitása jelentősen csökken: az éber percek 15-35 ciklus/secunduma helyett, 7 és l4, vagy csak 4 és 7 között rezeg másodpercenként; görög betükkel – sorrendben – béta-, alfa-, illetve théta-dominanciáról beszélünk ilyenkor.
Ismét a tények: a káros-kóros anyagok helyett „ingyen is be lehet tépni”: a már említett inger-özönnel vagy deprivációval. (Mivel az inger-özön a testedzés, torna egyik-másik változata, vagy ahhoz hasonló /tánc, kerengés/, részletesen az inkább deprivációra épülő technikákról szólok.) Ilyen a meditáció, az imagináció, a kontempláció és a relaxáció. (Az ősi hipnózisnak, a csak néhány évtizedes NLP-nek és társainak csak feltétele a módosult tudatállapot, arra épül a módszer.)
Régi-új technikák ezek.
A meditáció eredeti jelentése: középre helyezés, az imaginációé: belső kép alkotás, a kontemplációé: ima, a relaxációé (kevesen gondolnák, de etimológiailag latin-francia közvetítéssel került az angolba): a fogoly szabadon engedése
A distresszre való tekintettel részletesen a relaxációról, annak is egy speciális formájáról: Az autogén tréningről kell szólnunk. (Azonos című – fehér borítójú – könyvem magyarul és angolul jelent meg).
Az autogén tréning – AT-nek rövidítjük – olyan pszichoterápiás eljárás, amely 6 gyakorlatával a vegetatív idegrendszer harmóniáját állítja helyre, járulékos nyereségként pedig személyiségfejlesztő hatású. Az AT gyakorlásának eredményeként bárhol és bármikor el tudunk lazulni, el tudjuk nehezíteni az egész testünket (így csökken idegrendszerünkben is a feszültség); javul a vérkeringés és a vérnyomás beáll az ott és akkor ideális értékre, megszűnik a hideg (nyirkos) kéz és/vagy láb szindróma; gyógyszer nélkül rendeződnek az idegi-lelki eredetű szív-, légzési, gyomor- és emésztési, szexuális panaszok, az alvás-zavarok, a túlzott verejtékezés, elmúlik a tic, a migrén; csökken a depresszió, szelidül a fóbia, a pánik-betegség – és mindez 3 hónap alatt elsajátítható, s egy életen át megmarad, mint a táncolni, úszni, biciklizni tudás.
Hozzászólás zárolva.