Felelősek vagyunk az egészségünkért!
Lassan bekövetkezik az a tudatváltás, hogy mindenki belássa: felelősek vagyunk az egészségünkért
S egészen biztosak lehetünk abban, hogy a felírt gyógyszerek között egyetlenegy vitamin, ásványi anyag, nyomelem, a sejtek működését megtámogató, megalapozó anyag nem szerepel. Amelyek egyébként hozzásegítenék a szervezetet a megerősödéshez és az öngyógyító-képessége betöltéséhez.
Ez az ember már egészen biztosan rendszeresen látogatja a háziorvost és a szakorvosi intézményeket, amíg él.
Az életmódon, a gondolkodáson kell változtatni
A nyugati típusú s nálunk is uralkodó orvostudomány gyógyító képességének erős korlátai vannak. A betegségek jó részét – a cukorbetegséget, az allergiát, az ízületi, a szív-, az érrendszeri problémákat, a szenvedélybetegségeket és még sorolhatnánk – nem tudja gyógyítani, csak gyógyszerekkel lassítani a rosszabbodásukat, s az életet veszélyeztető állapotban meghosszabbítani a beteg élettartamát.
Örvendetes tény viszont, hogy már egyre kevesebben hagyjuk az orvosokra egészségünket, az ember legnagyobb kincsét. Egyre többen figyelünk azokra az alternatív tudásokra, amelyek révén önmagunkon is tudunk segíteni, ha kisebb problémáink vannak. Szerencsére az alternatív gyógyászat, a természetes anyagokat felhasználó étrend-kiegészítők, a gyógyhatású készítmények divatját éljük. Elszaporodtak az egészségtudatosságot erősítő szaklapok, kiadványok, könyvek, műsorok. Lehet már mindent kapni, mindenről megtudni a hatásfokát, s eldönteni, milyen természetes anyagokból készített vitaminokat, anyagokat vegyünk naponta magunkhoz, amelyek segítenek egészségünk fenntartásában, immunrendszerünk erősítésében.
Szerencsére az emberek egyre tudatosabban élik az életüket, vigyáznak arra, hogy a stressz, az igénybevétel ne kezdje ki a szervezetüket (mert már ismerjük az összefüggéseket, a pusztító életmód egészségkárosító, lebetegítő hatásait). S ha már ott a baj, egyre többen tudják, hogy az életmódon, a gondolkodáson kell változtatniuk, mert ezzel tudnak a legtöbbet segíteni magukon. S egyszerű esetekben pedig visszatérhetünk nagymamáink tudásához, a gyógynövényekhez, a teákhoz, a házipatika népi praktikáihoz, az egészséges táplálkozás nagyon is kézenfekvő egészségmegőrző módszeréhez és egyebekhez.
A felelősség a miénk
Biztosan egyre kevesebben megyünk a jövőben a háziorvoshoz, ha megfázunk, ha influenzajárvány idején megfertőz a vírus. Mert egyre többen tudjuk, az orvos sem tud többet mondani, mint amit már tudunk arról, hogyan erősítsük az immunrendszerünket a vírus legyőzése érdekében, mit csináljunk, ha kapar a torkunk. Biztosan egyre kevesebben juttatjuk majd magunkat olyan helyzetbe, hogy a várótermeket megtöltő tömeget gyarapítsuk, mert nem tudjuk, mit tegyünk, ha szorulásosak vagyunk, s nem futunk drasztikus hashajtókat felíratni az orvossal, majd a bélproblémáink súlyosbodása után aranyérrel, bélpolipokkal, majd bélrákkal küszködve nem hibáztatjuk az orvosokat, hogy miért nem segítettek.
Hozzászólás zárolva.