Fesztiválon virágzott ki a Sóvirág
A Legjobb stúdiószínházi előadás díját nyerte el a Tünet Együttes Sóvirág című előadása a tatabányai MOST fesztiválon. A különleges előadás Fahidi Éva, a 90 éves holokauszt túlélő, valamint Cuhorka Emese fiatal táncosnő duettje. A produkció legközelebb a Purim a Karinthyban elnevezésű fesztiválon szerepel március 24-én.
A Szabó Réka rendezte Sóvirág című előadás a németországi turné után, a tatabányai MOST Fesztiválon is bemutatkozott, ahol a szakmai zsűri a Legjobb stúdiószínházi előadásnak ítélte. A négynapos rendezvényre 4 monodrámát és 4 stúdiószínházi előadást válogattak be.
– Nagyon jó volt Tatabányán játszani, és különösen jó érzés volt az előadás utáni közönségtalálkozó. Ez az előadás könnyedén induló, és a végére nagyon sűrűvé váló 100 perces együttlét, mely előadót és nézőt egyaránt igénybe vesz. Mégis rengetegen maradtak beszélgetni. A fiatalabbak Emesét kérdezték: megváltoztatta-e, és hogyan az Évával való találkozás?
Volt, aki teljesen elvesztette az időérzékét, azt hitte, hogy egyórás volt a darab. Egy idősödő házaspár példaképüknek választották Évát a Pilates technikát gyakorló és népszerűsítő programjukba. Volt, aki kifejtette, hogy kevés dolog áll tőle távolabb, mint a tánc, de ebben az előadásban minden mozdulat erősítette vagy oldatta a tartalmat, öröm volt nézni a mozdulatokat. Nagyon örülünk a díjnak, mert a rengeteg közönségtől kapott visszajelzésen túl a Sóvirágnak ez az első szakmai elismerése. – mondta el Szabó Réka a díj kapcsán.
Az Együttes Sóvirág című előadása további hazai fesztiválokra is meghívást kapott, így március 24-én a Karinthy Színház szervezésben megrendezett Purim a Karinthyban elnevezésű fesztiválon is látható. Ezt követően az előadást március 25-én a DESZKA Fesztivál keretén belül a debreceni Csokonai Színházban játssza a társulat. A Vígszínház Házi Színpadán repertoáron tartott darab a veszprémi XVIII. A TÁNC Fesztiválján pedig május 24-én látható.
A Tünet Együttes több mint tíz éve a független táncszínházi szcéna meghatározó szereplője. A társulat nem ismer műfaji határokat, előadásaikban egyenrangú elemként kezelik a szöveget és a mozgást. Fahidi Éva A Dolgok Lelke című memoár szerzője a holokauszt témájú fórumok közkedvelt előadója, elsősorban Németországban. Cuhorka Emese, megrögzött határátlépő, bátor, kísérletező kedvű előadó, aki számos nemzetközileg is sikeres produkció után újra a Tünet Együttessel dolgozik.
Hozzászólás zárolva.