Facebook hozzászólás
305

A MAGÁNADOMÁNYOZÓK VÁLSÁGHELYZETBEN GYORSABBAK, MINT AZ ÁLLAM

Filantrópok a frontvonalban

A jelenlegi járványhelyzet ismét előhozta a régi vitát: modern korunkban szükségünk van-e még filantrópokra, vagy a magánadományozók, jótékonykodók már végleg a régi korok emberei?

Másodszor, az adományozók azonnal képesek támogatást, segélyt folyósítani azoknak, akiket a korlátozó intézkedések sújtanak, vagy éppen a járvány frontvonalában dolgoznak.

Az élelmiszerbank hálózat 1 millió fontot kapott az Egyesült Királyság milliárdosától, David Sainsbury-től. Martin Lewis 1,9 millió fontot ajánlott fel a pénzügyi válságban lévőket segítő jótékonysági szervezeteknek, és tucatnyi magánfinanszírozó közreműködött a National Emergencies Trust adományokkal való feltöltéséhez, hogy a szervezet támogassa a leginkább rászorulókat.
A tömeges kollektív adományozás, valamint az egyes nagy adományok fontosságára hívja fel a figyelmet a 99 éves háborús veterán, Tom Moore sikere is, aki az NHS részére mintegy 30 millió fontot kalapozott össze.

Harmadszor, sok magántulajdonban lévő jótékonysági alap és alapítvány képes volt a változó helyzethez villámgyorsan alkalmazkodni és gyorsan új stratégiákat alkottak, így sokkal rugalmasabban tudtak pénzeket is átcsoportosítani új célokra, jövőbeni fejlesztésekre.

És bár ezek után is kevesen gondolják azt, hogy a magánadományok és adományozók helyettesíthetik az állami pénzeket, a mostani helyzet is megmutatta, hogy gyors és rugalmas reagálásukra szükségük lehet válságos pillanatokban.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!