Facebook hozzászólás
110

Frissítsd az agyad!

Memóriánk pillanatnyi állapota nem csupán a fáradtságtól, vagy általános egészségi állapotunktól függ.
Ha úgy érezzük, memóriánk már nem a régi, és hol ezt, hol azt felejtjük el, azért még nem kell kétségbeesni!

A ginsenggyökér a legismertebb keleti gyógyszer s a világ egyik legrégebben használt gyógyhatású növénye. Ókori írások „embergyökér”-nek nevezik. A ginsenget őseink az ég adományának tekintették. A ginszenozid a növényben lévő aktív hatóanyag, melyből összesen 13-féle létezik. Immunerősítő és antioxidáns hatású. Kimerültség és túlterhelés ellen kitűnő szer, hatásos hosszan tartó betegségekből való lábadozás időszakában. Egészségmegőrzés érdekében vagy fáradtság ellen szedjünk naponta egy vagy két alkalommal 100-200 mg ginsenget, !

A fekete áfonya is jó hatású az emlékezetre, a rövid távú memóriára. A fekete áfonyában található antocianidinek az erekben és a hajszálerekben a vérkeringést is javítják. A normál adag 40-től 160 mg-ig terjed, napi két-három alkalommal, 2-3 hónapig. Jó hatással van szellemi képességeinkre, ha a dolgozószobánkban az aromamécsesbe néhány csepp borsmentaolajat teszünk.

A fokhagyma javítja a vérkeringést, ezért iktassunk be étrendünkbe naponta egy-egy összezúzott gerezdet, vagy vegyünk be fokhagymakapszulát!

Az emlékezetzavarban szenvedőknél előfordulhat, hogy csak a túl kevés folyadékfogyasztás az ok. Idősebb korban csökken a szomjúságérzés. De – életkortól függetlenül is – aki nem iszik meg naponta legalább másfél-két liter folyadékot, annál csökken az erekben keringő vér mennyisége, így pedig romlik az agy vérellátása is, ami rontja az emlékezőképességet.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!