Facebook hozzászólás
1 216

VESZÉLYES NYARALÁS HELYETT

Gyógynövényes gyógyerő

Hová is induljunk? A hegyekbe, a tengerpartra? A Balatonra, vagy valami egzotikus országba? És mit vigyünk magunkkal? Bikini, olvasnivaló kerül legtöbbször a csomagokba. Kisgyerekkel a nyaralás gondos tervezés eredménye az úti cél kiválasztásától kezdve az utolsó kistrikó becsomagolásáig. Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos, homeopata most abban segít, hogy milyen lehetséges veszélyekre kell felkészülnünk, és mi kerüljön be feltétlenül az útipatikánkba, hogy tényleg felhőtlen legyen a nyaralás az egész család számára.

A melegkiütés a babák és kisgyermekek testén bárhol jelentkezhet, ilyenkor az érintett felületet tartsuk szárazon, ha lehet, akkor ne fedje ruha a nap egy részében, így a kiütések hamar elmúlnak. A csomagunkba rejtsünk egy kis hintőport, ez enyhítheti a kellemetlen tüneteket.

A rovarcsípéseket megelőzhetjük különböző rovar-, szúnyog-, kullancsriasztó szerekkel, amelyek bizonyos típusai már egészen csecsemőkortól is alkalmazhatóak. Tapasztalatom alapján eredményes homeopátiás szúnyog távoltartó a mocsári molyűzőből (ledum palustre) készült gyógyszer alacsony higítású változata, mely magára a csípések okozta kellemetlenségekre is alkalmazható. Csípés esetén még a méhből (apis mellifica) készült golyót lehet alkalmazni. Ez a szer jó minden duzzadt, piros, érintésre érzékeny, hideg borogatásra javuló elváltozásra.[/bs-text][/vc_column][/vc_row]

Napvédelem, Kép: sajtóanyag
Kép: sajtóanyag

Gyakori sérülések, a vakáció elkerülhetetlen „vendégei”

Kötszert feltétlen vigyünk magunkkal a nyaralásra. Korszerűtlen és tilos sebhintőport a sebekre tenni, helyette valamilyen fertőtlenítő oldat használata javasolt, amit szintén ne felejtsünk otthon. Az, hogy az árnikából (arnica montana) készült homeopátiás szer milyen látványosan felgyorsítja a sérülések utáni fájdalmak és tünetek megszűnését, közismert.

 

Trópusi betegségek, nemcsak a trópusokon!

Hasmenéses megbetegedések a trópusokra utazóknál nagyon gyakran jelentkeznek. Az emésztőrendszeri fertőzéseket leggyakrabban a fertőzött étel és ital okozza. Elővigyázatosságból ne fogyasszunk palackozatlan, nem ellenőrizhető forrásból származó italt, pasztőrözetlen tejet, nem kellően megfőzött vagy átsütött húst. Egzotikus országokban fontos szabály, hogy fogyasztás előtt mindent forraljunk, süssünk, hámozzunk meg! Ám nem is feltétlenül kell egy kis hasmarsért túl messzire utaznunk, hiszen nyáron minden hamarabb megromlik, a kicsik hajlamosak leszedni a mosatlan gyümölcsöt, beleinni a medence vizébe, ezek pedig hasmenést okozhatnak. Ilyenkor fokozottan kell figyelni a folyadékpótlásra és általában nem ajánlott „hasfogót” alkalmazni, mert fontos, hogy a „rossz” étel mihamarabb kiürüljön a gyerek szervezetéből. A számos hasmenésre ajánlható homeopátiás szer közül a fehér arzén (arsenicum album) erősen higított változata a romlott, fertőzött ételek és italok után lehet nagyon hasznos, míg az amerikai tojásbogyóból készült szer (podophyllum) a fájdalmatlan, híg vizes hasmenésnél vált be.

Ég veled, mobil! Most nincs olvasás!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!