Facebook hozzászólás
157

Gyűrd össze ma reggel a lepedőt!

Tudta, hogy az ágy nem csak alvásra való? A testedzésnek most egy egészen egyszerű, hasznos és nagyon élvezetes formáját ajánljuk: az ágytornát.Gyűrd össze ma reggel a lepedőt!

A finom részletek ismertetése előtt aktualizálom a témát: tornázni, mozogni mindig és mindenütt szükséges – csak nehéz rá helyet, időt és pénzt találni.

Gondoljanak bele: kiszakadunk a hétköznapi robotból, óhatatlanul csökken az energiafelhasználásunk, következésképpen az energiaigényünk is. Ám mi éppen most veszünk magunkhoz a szokásosnál sokkal több energiát, illetve élelmet, és sokkal kevesebbet használunk el. Ez akkor is így van, ha a bevásárlás, főzés, mosogatás, takarítás azt az érzést kelti bennünk. Sajna nem. Főleg, ha ezekből a munkálatokból a segítőkész családtagok is kiveszik a részüket, és hagynak nekünk egy kis délutáni szundítási időt.

Az edzetlenek számára van kitalálva az ágytorna. Mint a neve is mutatja, nem kell hozzá konditerem, tornaszoba, személyi edző, súlyzó, futópad, de még evezőgép se. Megteszi a saját – lehetőleg kemény ágyunk. A lényeg a nyújtózkodás. Ha van macskánk, érdemes megfigyelni és irigyelni, mert azt, amit ő tud, mi sose fogjuk utánacsinálni, de ezt-azt elleshetünk tőle.

Kezdjük hanyatt fekve egy mindközönséges, kinyújtott karú, kiadós nyújtózkodással! Ha véletlenül elszédülnénk, semmi pánik, lélegezzünk jó mélyet. Persze a szoba legyen frissen szellőztetve, esetleg az ablak résnyire nyitva. Eddig még a paplan alatt is végezhetők a gyakorlatok. Vegyük sorra a végtagjainkat! Ha a karunkkal dolgozunk, húzzuk fel a lábunkat, mert úgy kényelmesebb és pihentetőbb! Forduljunk oldalra és nyújtózkodjunk, így a csípőizmokat is megpezsgetjük kissé. Oldalra fordulva könyököljünk fel kényelmesen és emelgessük párosan, nyújtva a lábunkat – 20-30 centiméternyire, aztán tartsuk meg, ameddig bírjuk! Eleinte nem fog soká menni, majd… Ez a gyakorlat hihetetlenül jót tesz a belső nemi szerveknek és a bélrendszernek. (Keményebb talajon, pl. szőnyegen már komoly teljesítmény a csípő számára is.)

Jöhetnek a hasizomgyakorlatok: tarkón összekulcsolt kézzel felülés nyújtott, majd felhúzott térddel, sőt az állunkhoz felhúzott, tehát nem letámasztott térddel. Még mindig hanyatt fekve két lábunkat egyszerre tegyük át az egyik, majd a másik oldalra, tartsuk is ott addig, amíg nem érezzük, hogy jól kihúzta a csípőnket. Ugyanezt tempósan ötször-hatszor, aztán már többször is megcsinálhatjuk felhúzott térddel – középen álljunk meg egy pillanatra -, majd nyújtott lábbal. Akinek kényes a bokája, levezetésképpen tegye keresztbe a lábát, és a levegőben lógó bokáját forgassa párszor mindkét irányba, éljenek és viruljanak a bokaizületek!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

7 dolog, ami télen is kiváló kerti elfoglaltság lehet

Ahogy beköszönt a tél, sokan hajlamosak elfeledkezni a kert nyújtotta lehetőségekről, pedig ilyenkor is rengeteg…

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…
1 / 3 462

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!