Hízni is tudni kell
A fogyókúrázók társadalma enyhe megvetéssel konstatálja, ha valaki hízni akar.Sokan úgy gondolják, hogy néhány kilót felszedni sokkal könnyebb, mint leadni: „Zabálsz, és kész.”. Ez azonban óriási tévedés!
A fogyókúrázók társadalma enyhe megvetéssel konstatálja, ha valaki hízni akar. Sokan úgy gondolják, hogy néhány kilót felszedni sokkal könnyebb, mint leadni: "Zabálsz, és kész.". Ez azonban óriási tévedés! A folyamatos "mindenevés" a fogyókúra módszerek berkeiben körülbelül a totális koplalásnak feleltethető meg. Egyszóval: hízni is tudni kell.
A hízás egyik alapszabálya a türelem. Néhány kiló felszedése és megtartása legalább olyan trükkös, mint leadása és távoltartása. A "testesedést" ne ész nélküli habzsolással akarjuk elérni! Az egészséges hízás lényege, hogy több kalóriát kell bevinni a szervezetbe, mint amennyit elégetünk. Ezt azonban lépésről-lépésre, türelmesen kell nyélbe ütnünk.
Először is számoljuk meg, hogy hány kalóriát eszünk meg naponta! Eleinte pár hétig ne változtassunk semmit, csak egyszerűen jegyezzük fel a napi fogyasztásunkat! Mielőtt belefognánk a hízásba, mindenképp mérjük meg a testsúlyunkat!
Ha ez meg van, adjunk hozzá a napi adagunkhoz plusz 300-350 kalóriát. Lehetőleg napi három nagyobb étkezés és két-három "csipegetés" formájában vigyük be a szervezetünkbe a szükséges táplálékot! Ez azt jelenti, hogy körülbelül két és fél óránként együnk valamit!
A plusz kalóriákat úgy a legkönnyebb beiktatni az étkezéseinkbe, ha a megszokott étrendet toldjuk meg egy-két adalékkal. Például igyuk a kávét tejjel, reggelire együnk egy plusz szelet pirítóst, a főételek mellé vegyünk több köretet, különösen, ha rizs vagy tészta a menü. A salátát együk öntettel, és a főétkezéseket mindig kövesse desszert!
A három nagyobb adag közti szünetekben együnk magokat, rizspudingot, joghurtot, gabonaféléket, sajtot, kekszeket, gyümölcsöt és időnként egy kis tábla csokit is!
Habár a testmozgás elégeti a kalóriákat, akkor is nagyon fontos az edzés a csontok és az izmok erejének megőrzése végett. Nem kell "túlmozognunk" magunkat, elég, ha például napi 30 percet ütemesen gyalogolunk, és emellett kicsit nyúzzuk a kondi gépeket. Ha elegendő kalóriát viszünk be a szervezetünkbe, ennyi edzés mellett marad némi felesleg, amit nem használunk el mozgás közben.
Hozzászólás zárolva.