Facebook hozzászólás
380

Hogyan lehet megelőzni és kezelni a krónikus betegségeket?

Februárban ismét hazánkba látogatott a rendszerszemléletű medicina európai hírű szakértője, a Quintess Egészségközpont nemzetközi orvos-igazgatója, Dr Filippo Ongaro. Segítségével ezúttal arra kerestük a választ, hogy hogyan előzhetjük meg, illetve ismerhetjük fel a különböző krónikus betegségek mögött megbúvó közös okokat, illetve milyen korszerű gyógyítási megoldások állnak a rendelkezésünkre.

A mellrák kapcsán mélyről jövő képzettársításaink vannak. Talán azért, mert gyakran fiatal nőket támad meg, és a betegség nőiességük szimbólumát fenyegeti. De lehet, hogy azért, mert a mellrákos esetek száma – a modern társadalmakban élők megváltozott életformájának köszönhetően – jelentősen, mondhatni aránytalan mértékben megnőtt. A mellrák az ötödik a világon a halálokok közt.

4) A férfiak egészségéért

Mint sok más daganat esetében, a prosztataráknál sem vagyunk tisztában a kiváltó okokkal, de az biztos, hogy az előfordulás gyakorisága a korral nő, az eloszlás pedig népcsoportok és földrajzi elhelyezkedés szerint változik. Sikerült kimutatni, hogy különböző táplálkozási szokások is növelik a megbetegedés esélyét, például az állati eredetű telített zsírsavak túlzott, a zöldségek ritka fogyasztása (a paradicsomban található likopin különösen nagyhatású védőfaktor), az E-vitamin hiánya és az alacsony D-vitamin-szint.

Alfredo magas, erős testalkatú férfi volt, 126 cm-es derékkörfogattal és kb. 30 kg súlyfelesleggel. A bajok akkor kezdődtek, amikor betöltötte ötvenhetedik életévét. Bár már évekkel korábban pocakot eresztett, sokáig nem jelentkeztek nála panaszok, szerencsésnek és egészségesnek tartotta magát. Évi 50 ezer km autóutat tett meg egy számítógépes vállalat igazgatójaként, minden gond nélkül, ám egyszer csak valami megváltozott. Gyakran érezte magát fáradtnak és elcsigázottnak, de a legnagyobb baj az volt, hogy nem találta helyét sem a munkahelyén, sem otthon. Teljesen közönyös volt minden iránt, ugyanakkor a legkisebb bosszúság is hirtelen haragra lobbantotta, mármár hisztérikus kitörései voltak. Nem aludt jól, tekintve, hogy 3-4 alkalommal is fel kellett kelnie vizelni Felesége unszolására elment orvoshoz, aki elküldte Alfredót egy sor laborvizsgálatra. Megállapították, hogy magas a PSA-szintje, és urológushoz küldték, aki kórosan megnagyobbodott prosztatát diagnosztizált. Sajnos a problémái nem oldódtak meg, és három év múlva, miután hatvanadik születésnapját betöltötte, újra megjelent nálam. Addigra már a metabolikus szindróma minden jelét mutatta: magas vércukor- és koleszterinszint, magas vérnyomás és depresszió. A vérteszt súlyos hormonális egyensúlyzavarról árulkodott, tesztoszteronszintje rendkívül alacsony volt, ösztrogénszintje viszont magas. Diétát és testmozgást írtam elő Alfredónak, aki javallataim betartásának köszönhetően 4-5 hónap alatt szinte kicserélődött. 18 kg-ot fogyott, a pocakja leapadt, újra energiával telt és tettre kész ember lett. Ha hormonproblémái hamarabb kiderülnek, megspórolhatott volna legalább három év betegeskedést.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!