Hogyan válasszunk kutyát? Tornóczky Anita tanácsai
Évek óta könyörög a gyerek, hogy kutyát szeretne és mi magunk is hosszú ideje kacérkodunk a gondolattal, hogy egy hűséges társsal bővüljön a család. Mielőtt beadjuk a derekunkat, olvassuk el Tornóczky Anita kutyaviselkedés terapeuta jótanácsait.
Egy normális tenyésztőnek 3 maximum 4 alma van egy szukától, utána nyugdíjazza. Egy tenyésztő a fajta szeretetéért és a legtökéletesebb egyedek továbbviteléért csinálja ezt az egészet és nem azért, hogy ebből meggazdagodjon. Nem ez a jellemző a szaporítóra. Szaporítótól ne vásároljunk 50-70 ezer forintért a csomagtartóból, vagy a Jófogáson kutyát, mert pórul járunk és azt sem fogjuk tudni, kitől vettük az állatot. Sokuknak eldobható telefonja van, nem ad szerződést és számlát sem. Másnap amikor a kutyánk beteg lesz, vagy kiderül, hogy a Yorkshire terrier egy tacskó keverék, nem fogunk tudni reklamálni, vagy feljelenteni őt. Fontos a fajtatiszta kutyáknál, hogy lássuk, hol született a kiskutya, lássuk az anyukáját, legyen szerződés, legyen számla róla. Így tudjuk, hogy a kutya milyen körülmények közül jön és ki az eladó. Az olcsó, szaporítótól származó kutya ugyanolyan vitatott genetikájú kutya lehet, mintha fajtamentőtől szereztük volna be, csak abban az esetben nem a szaporítót támogatjuk a pénzünkkel. Vagy fajtamentőtől fogadjunk örökbe, vagy normális áron vásároljuk meg normális tenyésztőtől.
Keverék kutyák
Ha nem ragaszkodunk fajtatiszta kutyához, akkor csodálatos keverékek közül választhatunk. Itt is fontos, hogy lássuk az adott keverék milyen jegyeket hordoz, mi jellemző rá. A legtöbb állatvédő szervezet el tudja mondani, hogy az adott kutya milyen habitusú. Azok a szervezetek, akik ideiglenes befogadókkal dolgoznak, még több jellemzést tudnak adni a kutyákról. Tudják, hogy viselkednek családi környezetben, séta közben, gyerekkel, macskával, ezeket az információkat átadják nekünk.
Ezt is olvasd el!
A kutyák tükröt tartanak elém- interjú Tornóczky Anitával
Hozzászólás zárolva.