Facebook hozzászólás
194

Hol pihenjen? Irány a határ!

Az év minden szakában érdemes valamennyi időt pihenésre szánni, kampányszerűen ugyanis nem lehet regenerálódni. Persze hagyományosan a nyár a hosszabb pihenés időszaka, s lassan a téli egy hét a hegyekben is beépül a szokásaink közé.

Különleges élmény lehet az Erdélyi-szigethegység is. Akár a Bihar-hegységben lévő csúcsok – a legmagasabb közel 1850 méter –, akár az 1300 méteren lévő Pádis-fennsík megismerése az úti cél, a nagy szintkülönbségek miatt jó erőnlétre van szükség. Indulás előtt ajánlatos tájékozódni, hogy melyek a kevésbé fárasztó – akár gyerekes családoknak vagy idősebbeknek is ajánlható – útvonalak. A távolságokat is érdemes a szakasz nehézségi foka szerint megítélni, mert előfordulhat, hogy egy mindössze tíz kilométeres táv megtétele akár öt-hat órát is igénybe vesz. Az Erdélyi-szigethegység völgyeiben nyáron is korán sötétedik, ilyenkor fokozódik az eltévedés veszélye! A Pádisinfo arra is felhívja a figyelmet, hogy akinek tériszonya van, kerüljön bizonyos útvonalakat. A gyakori esőzések is nehezíthetik a túrát. A fizikai megpróbáltatásért kárpótol a csodálatos, érintetlen környezet. Erdély havasai lóháton is bejárhatók. A magas hegyek és az ezeréves fenyőerdők között szakképzett túravezető kalauzolja a csapatot. A hatnapos programhoz helyhez szokott lovakat és túrafelszerelést is adnak.

Extrémbiztosítás

Aki extrém kikapcsolódást tervez, nem árt, ha az utazási biztosítás megkötésénél körültekintően tájékozódik, és olyan csomagot választ, amely mind a biztosítási események, mind pedig a szolgáltatási összegek tekintetében valós védelmet jelent: pluszdíj fejében köthető olyan balesetbiztosítás, amely az adott tevékenység baleseti eseményeire is kellően magas biztosítási fedezetet nyújt a világ bármely országában. Extrém sportnak számít a vízisí, a jetski, a vadvízi evezés, a hegy- és sziklamászás, a magashegyi expedíció, a barlangászat, a bázisugrás, a falmászás, a roncsautósport, a rali, a „félkezes” (egyemberes tengeri) és a nyílt tengeri vitorlázás, a sárkányrepülés, az ejtőernyőzés, a műrepülés. 2007. január 1-jétől a kötelező egészségbiztosítás „ingyenes” egészségügyi szolgáltatása már nem terjed ki az ilyen sportot űzők baleseti sérüléseire, csupán életmentő beavatkozás esetén illeti meg őket az állami ellátás.

A cikk a Piac & Profit magazin 2011 áprilisi számának NHD mellékletében jelent meg.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

STÍLUS

1 / 630

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!