Facebook hozzászólás
195

Így védd magad természetesen- a náthák, influenzák idején

A természet gyógyító ereje évezredek óta ismert. A malária első gyógyszerét, a kinint a kínafa kérgéből izolálták, és hasonlóan találtak rá az acetil-szalicilsavra, amit ma aszpirinként ismerünk. Az első hatásos szívgyógyszer is növényi eredetű: a gyapjas gyűszűvirág főzete a szívelégtelenségre jelentett gyógyírt.

Számos virág vagy fűszernövény segít kilábalni a náthából, erősíti az immunrendszert, csökkenti a gyulladást. Ahogy közeleg a náthák, influenzák időszaka, házi „növénytárunkat” is érdemes feltölteni. Bár a gyógynövény nem helyettesíti az orvost, illetve az orvosságot, de megelőzésként vagy kiegészítő kezelésként gyorsítja a gyógyulást.

A hársfa például nem szerepel a régi gyógynövények között, pedig anno a germánok szent fának tartották, amely alatt a szerelmesek üldögéltek. Úgy vélték, az árnyas növény termékenységet és jómódot ad, támogatja a test mozgékonyságát, meghosszabbítja az életet, és fiatalít. A kis levelű hárs virágából készült tea kiváló köhögésre, és izzasztó hatása miatt lázcsillapításra is. Nátha, reuma és köszvény kezelésére ülőfürdőként is hatásos.

A kamillatea is megtalálható sok háztartásban. Az elsősorban gyulladásgátló és fertőtlenítő hatásáról ismert virágból készült tea gyógyítja a gyulladt szemet, segít a kötőhártya-gyulladás kezelésében, de a viszkető és nedvedző bőrkiütések borogatására és lemosására, fogfájásánál öblögetésre vagy sebek fertőtlenítésére is használhatjuk. De nem csak gyulladáscsökkentőként, szépségápolóként is ismert: a hetente egyszer kamillafőzettel lemosott arcbőr friss és üde marad, a szőke haj illatos és csillogó lesz.
Az élénk színű kasvirág – echinacea – segíti a test immunsejtjeit mozgósító interferon hormon termelődését. A növény föld feletti részeiben és a gyökerében található hatóanyagok alkalmasak középsúlyos megfázás, légúti és húgyúti fertőzés kiegészítő és megelőző kezelésére, illetve nehezen gyógyuló sebek, gyulladásos bőrbetegségek tüneteinek enyhítésére. Az Észak-Amerikában honos évelő növényt eredetileg az indiánok használták sebek, égések, rovarcsípések, kígyómarások és fertőzések kezelésére. A homeopátiás készítmény vagy cseppek formájában kapható szer akkor a leghatásosabb, ha a betegség első jeleinek jelentkezésekor alkalmazzuk.

Az Ausztráliában őshonos teafa leveléből kivont olaj több mint 80 szerves alkotóelemből áll, tudományosan bizonyítottan gyógyító hatású. Hatékonyan szembeszáll a baktériumokkal és bizonyos gombákkal is, ezért Nagy-Britanniában például számos fertőtlenítő- és sebtisztító szer alapanyaga. Ezenkívül hatásos vírusok ellen is. Bár a második világháború után megjelenő antibiotikumok háttérbe szorították, napjainkban a természetes gyógymódok előtérbe kerülésével évente jelentős mennyiségben állítanak elő különböző, teafaolajat tartalmazó készítményeket. Széles körű alkalmazása az olaj két egymással szorosan összefüggő tulajdonságán alapul: elpusztítja a betegséget terjesztő mikroorganizmusokat, baktériumokat és a gombát, és pozitívan befolyásolja az immunrendszert.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!