Facebook hozzászólás
574

VIRTUÁLIS KAPCSOLAT

Itt maradnak-e a járvány miatti online kommunikációs csatornák?

A Zoom és a többi online kommunikációs platform – úgy tűnik – még rá is erősített arra az alapvető emberi igényre, hogy kapcsolatainkat napi szinten éljük meg, és ápoljuk. Kérdés, hogy a járvány elmúltával mennyire maradnak meg ezek a művi eszközök, és milyen hamar térünk vissza a valós emberi viszonyok világába.

A koronavírus-járvány váratlan módon járult hozzá a családi és baráti kötelékek megerősítéséhez, legalább is közvetlen módon.

Nővérek, akik már több éve nem találkoztak egymással személyesen, most a hetente beszélik meg közös ügyeiket, szülők fonják szorosabbra kapcsolatukat felnőtt gyermekeikkel, akik évekkel ezelőtt kirepültek a szülői házból, nagybácsik nevettetik meg testvérük gyermekét, holott legutóbb akkor történt ilyen, amikor úgy 3-4 éves volt a kisded – mindez pedig történik a Zoom alkalmazás révén, mely hirtelenjében forradalmasította az emberek közötti hétköznapi kommunikációt.

Kapcsolatban. Fotó: pexels.com
Kapcsolatban. Fotó: pexels.com

 

Sokan szeretnék azt, hogy ezek az újra egymásra találások tartósak legyenek, megmaradjanak, még ha a beszélgetések gyakorisága nem is tartható fent hosszú ideig – írja a The Wall Street Journal.

Nagyon sok dolgot az emberek nem is tudtak volna meg egymásról, ha a világjárvány okozta kommunikációs hiátus nem kényszerítette volna őket arra, hogy új utakat keressenek egymás felé – állítja Jeffrey Hall, a Kansasi Egyetem kommunikációs tanulmányainak professzora.

A pandémia kitörése óta Dr. Hall hetente többször is felhívja családtagjait és barátait, olyanokat is, akik más államokban élnek, és akikkel korábban nem tartott olyan szoros kapcsolatot.

Egy dolog az, ha a Facebookon megosztott képeket nézegetjük, és egészen más, ha a hangjukat is halljuk – mondja Dr. Hall, aki sokkal inkább a telefonhívásokat, sem mint a videohívásokat részesíti előnyben. Dr. Hall, a nemrégiben közzétett „Relating Through Technology” című tanulmány szerzője, egy 1947 emberen a közelmúltban elvégzett felmérés alapján azt állapította meg, hogy a videohívások miatt az emberek sokkal magányosak lettek, miután ezáltal ráébredtek arra, mennyire hiányzik nekik a másik.

Catherine Steiner-Adair klinikai szakpszichológus szerint a kapcsolatok megnövekedett gyakorisága – akár ostoba viccek küldése, podcast linkek megosztása, akár a Zoom-on folytatott online beszélgetések – tartós hatást gyakorolhatnak az emberi pszichére.

„Minél több időt töltünk a másik emberrel, még ha ez online módon is történik, annál több helyet foglalnak el a szívünkben a gondolatainkban” – mondja.

Velünk marad? Fotó: Pixabay
Velünk marad? Fotó: Pixabay




Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!