KUTYA, MACSKA, BARÁTSÁG
Koronavírus: segítenek a házi kedvencek
Mentális és fizikai egészségünkre jótékony hatással vannak a háziállatok, ez köztudott. Most, hogy a koronavírus miatt a bezártság igencsak próbára teszi az idegeinket, bizony jól jönnek odahaza a házikedvencek.
„Nem is érkezhetett volna alkalmasabb időpontba hozzánk Barney” – mondja Marie Brown, hiszen a spániel (ami miatt gyermeke amúgy évek óta nyaggatja) pont a koronavírus járvány idején, annak is a „Mindenki maradjon otthon” kihírdetésekor került a család kenti otthonába.
A kis házi kedvenc életmentőnek bizonyult a 12 és 15 éves gyerek szempontjából, hiszen se iskola, se sportolási lehetőség nincs, és persze nem lehet a barátokkal sem találkozni.
„Jól elszórakoztatják egymást” – mondja Brown. – A lányom iszonyatosan unatkozott volna nélküle, viszont a kutyus struktúrálja a gyerekek idejét, gyakorlatilag egész nap a kertben játszanak.
A háziállatok egészségre gyakorolt pozitív hatásai jól dokumentáltak, csökkentik a magány érzetet és a szorongást, és képesek arra, hogy szoros beosztás szerint éljük napjainkat.
Mindez a normális hétköznapokra is igaz, az olyan extrém helyzetekre pedig, mint a mostani, amikor gyakorlatilag sokan arra kényszerülnek, hogy napjaikat, heteiket teljes magányban és elzártságban töltsék lakásukban, egyenesen életmentőnek bizonyulhatnak: társak lesznek az egyedüllétben, következetességre nevelnek, és örömet adnak az egyhangúságban – írja a Guardian.
„Barney határozottan csökkenti a stresszt a családunkban” – mondja Brown.
A kutyák amúgy is kikényszerítik, hogy gazdáik aktív életet éljenek, a mindennapos sétáltatás egyszerűen kötelező, ha van járvány, ha nincs.
Afsaneh Parvizi-Wayne, aki London északi részén él Highgate-ban, azt mondja, hogy Honey, egy két éves cockapoo, jelentős mértékben hozzájárult ahhoz, hogy férje megőrizze amúgy jó karban lévő mentális egészségét, ugyanis, mint kórházi dolgozó, a járvány elszabadulásakor, ez igencsak veszélyben volt.
„Ahogy a férje hazaérkezik, a kutya már vár rá, és aztán sokáig hancúroznak is együtt a padlón – szemmel látható, ahogy a nap stressze és szorongásai csökkennek” – mondja Parvizi-Wayne.
Rachel Conlisk, aki Birminghamben él, azt mondja, hogy macskáik, Belle és Kis Tyke, nagy vigaszt jelentettek neki és 11 éves fiának, Samnek. Azt kell látni, hogy amikor kint a világban minden megőrült, az otthon marad a béke egyedüli szigete, és ehhez a békéhez a háziállatok jelentősen hozzájárulnak, sokszor pedig ők annak a megteremtői is.
Hozzászólás zárolva.