Facebook hozzászólás
327

Leszokás a dohányzásról coaching támogatással

Az utóbbi 50 év egyik legnagyobb problémája a dohányzásról való leszokás. Több száz módszer van, ami segít ebben, mégsem nagyon sikerül leszokni mindenkinek, aki szeretne, illetve nehezen szoknak le azok, akiknek valamilyen úton-módon sikerül. Ez a kérdés most még aktuálisabbá válik, mint eddig, mivel az új jogszabályok már szinte mindenhol tiltják a dohányzást.  

És most térjünk vissza a dohányzáshoz és nézzük meg, hogyan tud segíteni ez a módszer. Mindenkinek megvan az oka, hogy miért szokott rá a dohányzásra, valamint arra, hogy miért dohányzik még mindig, milyen módszerekkel próbált esetleg leszokni róla. Egy beszélgetés során a Coach feltárja ezeket az okokat-okozatokat anélkül, hogy vájkálna a személy múltjában, úgy irányítva a beszélgetést, hogy a jelölt végig jól érezze magát, ne kerüljön kényelmetlen helyzetbe. A beszélgetés során feltárulnak azok a tévhitek, hiedelmek, rosszul beidegződött szokások, melyek kötve tartják az adott személyt ebben a helyzetben.

Ez a kiindulópont, ezután kezdődik az edzésterv. Az edzésterv alapja egy jövőkép kialakítása lesz, mely keretében felvázoljuk az ügyféllel közösen, hogy miként képzeli el az életét a jövőben. Milyennek látja magát, vagy milyennek szeretné látni magát? Ha ez megvan, akkor elkészülhet az edzésterv, mit kell tenni azért, hogy a kívánt jövőt el tudjuk érni. Az edzéstervet a coachee igényeire, lehetőségeire és képességeire szabva alakítjuk ki, hagyjuk, hogy ő válassza ki magának a megfelelő módszert, mi csak támogatjuk abban, hogy ezt megtalálja. Ha ez elkészült, akkor igazából a Coach átváltozik egy Mentorrá, aki ott van, ha szükség van rá, hogy erősítse, pozitív megerősítésekkel támogassa, hogy sikerüljön elérni a kívánt célt, belakni a megalkotott jövőképet!

A coaching folyamat elsődleges célja minden esetben, végkimeneteltől függetlenül az, hogy az ügyfél jól érezze magát saját bőrében, játékként élje meg a folyamatot, örüljön a legkisebb eredménynek vagy változásnak is.”

Dénes Erzsébet Gyopár

http://www.coaching-mediation.hu/?tart=szoveg&id=2&lang=hu&menu_id=2

 





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!