Facebook hozzászólás
330

Ma hirdetik ki az egyetemi ponthatárokat, indul az albérlet-roham

Ma hirdetik ki a felvételi ponthatárokat, és ezzel párhuzamosan azonnal meg is indul a roham az albérletekért. Ilyenkor persze minden érdekelt azt szeretné megtudni, hogy a hol és mennyiért tud szobát kivenni, emelkedtek-e az árak a tavalyihoz képest? Új szempont, hogyha az egyetemek, főiskolák ismét online oktatásra állnak át, a bérlők milyen feltételekkel tudják majd a már kibérelt lakásokat a lehető legkisebb veszteséggel a tulajdonosnak visszaadni. Az ingatlanos cégek is készülnek erre az alkalomra, elemzéseikkel próbálják segíteni az eligazodást. Írásunkban két cég adatait használtuk, számaik érdemben nem térnek el egymástól, és a fő megállapításuk egy mondatban is összefoglalható: Budapesten és vidéken is növekvő keresletre lehet számítani albérletfronton, az árak pedig idén már kevésbé lesznek borsosak, mint tavaly voltak.

A kétszobás lakások bérleti díja Budapest belvárosában a legmagasabb, itt átlagosan 168 ezer 500 forintért lehetett ekkora lakást találni, míg Budán 147 ezer 500 forint volt a bérleti díj középértéke, a legolcsóbb kétszobás lakásokért a külső pesti kerületekben átlagosan 131 ezer forintot kellett fizetni.

Sokan gondolkodnak úgy, hogy többen bérelnek közösen egy nagyobb lakást, és megosztoznak a szobákon. Egy háromszobás lakásért Budán 210 ezer forintot kértek, a pesti belvárosban az átlagos bérleti díj 178 ezer forint volt, a külső pesti kerületekben pedig 153 ezer forint körül alakult az Otthon Centrum adatai szerint.

A Rentingo.com bérbeadási platform arról tájékoztatta a távirati irodát, hogy a ponthatárok kihirdetését követően élénk keresletre és lépésről lépésre emelkedő bérleti díjakra lehet számítani. A bérbeadók az első havi bérleti díj mellett általában 2 havi kauciót kérnek a bérlőktől.

Az elmúlt másfél év tapasztalatai alapján azt javasolják az egyetemistáknak, hogy vis majorként szerepeljen az albérleti szerződésben az is, hogy az egyetemek év közben esetlegesen áttérhetnek az online oktatásra. Ebben az esetben negatív szankciók nélkül legyen lehetőségük felmondani a bérleti szerződést.

Záródik az olló a vidéki és fővárosi albérleti árak között

Záródott az albérletpiaci olló, azaz csökkent a budapesti és az egyetemvárosokban kiadásra kínált lakóingatlanok átlagos bérleti díjai közötti különbség.Vidéki albérletárak. Forrás: ingatlan.com

Vidéki albérletárak. Forrás: ingatlan.comAz ingatlan.com elemzéséből az is látszik, hogy a nagyobb egyetemvárosok közül Debrecenben 110 ezer, Győrben 108, Miskolcon 85 ezer, Pécsett 99 ezer, Szegeden pedig 100 ezer forintos bérleti díjakkal indul az albérletpiaci főszezon.

Vidéken a kétszobás lakás átlagára 105 ezer forint volt az Otthon Centrum összegzése szerint. Az ennél nagyobb lakásokat jellemzően több egyetemista közösen bérli, vidéken ezzel a megoldással 135 ezer forintos átlagáron tudtak az egyetemisták bérleményhez jutni.

Mi a helyzet az európai egyetemvárosokban?

A budapesti albérlet árakhoz képest akár 60 százalékkal drágábban tudnak csak lakást bérelni a külföldön tanuló magyar diákok, derült ki az Otthon Centrum összegzéséből.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!