Facebook hozzászólás
327

Ma hirdetik ki az egyetemi ponthatárokat, indul az albérlet-roham

Ma hirdetik ki a felvételi ponthatárokat, és ezzel párhuzamosan azonnal meg is indul a roham az albérletekért. Ilyenkor persze minden érdekelt azt szeretné megtudni, hogy a hol és mennyiért tud szobát kivenni, emelkedtek-e az árak a tavalyihoz képest? Új szempont, hogyha az egyetemek, főiskolák ismét online oktatásra állnak át, a bérlők milyen feltételekkel tudják majd a már kibérelt lakásokat a lehető legkisebb veszteséggel a tulajdonosnak visszaadni. Az ingatlanos cégek is készülnek erre az alkalomra, elemzéseikkel próbálják segíteni az eligazodást. Írásunkban két cég adatait használtuk, számaik érdemben nem térnek el egymástól, és a fő megállapításuk egy mondatban is összefoglalható: Budapesten és vidéken is növekvő keresletre lehet számítani albérletfronton, az árak pedig idén már kevésbé lesznek borsosak, mint tavaly voltak.

Az Erasmus program keretében ezrével utaznak magyar diákok külföldi egyetemekre, és az egy szemeszterre vagy ennél hosszabb időre tervezők a megélhetési költségekkel szembesülnek először.

„Bármelyik magyarországi árnál nagyságrendekkel magasabb a bérleti díj Londonban” – mutatta be az európai árlista élén álló várost Soóki-Tóth Gábor, az Otthon Centrum elemzési vezetője, aki elmondta, a külső városrészekben is 420-672 ezer forintnak megfelelő brit fontot kell egy kis, egyhálós apartmanért fizetni.

Hollandiában Amszterdam a legdrágább, itt 360-540 ezer forintnak megfelelő euróért vehet ki az egyetemista – nem központi helyen – egy egyhálós lakást; Rotterdamban valamivel olcsóbb 270-395 ezer forint közötti az ár, a műszaki egyeteméről híres Delftben 180-314 ezer forintnak megfelelő euró a bérleti díj.

Bécs szintén népszerű az egyetemi hallgatók körében, ahogy minden országban a főváros a legdrágább, itt is nagyjából 200 ezer forinttól indulnak a külső kerületekben a kis lakások, az átlag 240 ezer forintnak megfelelő euró két szobáért. Német nyelvterületen a híres bajor egyetemvárosban, Münchenben még drágább a lakásbérlet, az átlag a városközponttól távolabbi fekvésű lakások esetében 360 ezer forintnak megfelelő euró.

 





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!