„Meggyaláztak volna, ha nem varratom vissza a szűzhártyámat”
A Champs Elysees egyik kávézójában ülve a 26 éves Franciaországban született, algériai származású nő látszólag semmiben sem különbözik egy átlagos párizsitól. De két hónapja olyan beavatkozáson esett át, amin egyik barátja sem: visszavarrták a szűzhártyáját, aminek következtében újra „szűz” lett.
Karima még egy volt barátjával vesztette el a szüzességét. Azonban hamarosan férjhez megy, és tudja, vőlegénye, elvárja, hogy szűz legyen. Így a múlt hónapban a külvárosi lány elvégeztette a műtétet, másnap pedig bement dolgozni. „Nem akartam csalódást okoznia vőlegényemnek. Nem műttettem volna meg magam, ha nem találkozom vele.” – mondta.
Az egyik vezető muzulmán szóvivő elmondta, hogy a vallási törvények szerint a házasulandó feleknek valóban érintetleneknek kell lenniük. Azonban a sebészeti eljárás kérdésében nem foglalt állást. „Ha valaki bűnt követett el, akkor legfontosabb a megbánás.” – mondta Lhaj Thami Breze, a Francia Iszlám Szervezetek Uniójának elnöke.
Számos orvos ellenzi a helyreállító műtétet, mert az szembe megy a szexuális és személyi szabadsággal kapcsolatos elveikkel. „A műtét megsérti a női méltóságot.” – mondta Jacques Lansac professzor, a Nemzeti Szülész-nőgyógyász Testület elnöke. „Ha jó, ha nem, nem akarunk részt venni egy olyan üzleti fogásban, ami egy nő értékének megkérdőjelezésére épít. Ez támadás a nők szabadsága ellen.”
Az orvos azzal érvelt, hogy azok az orvosok, akik ilyen műtétet elkövetnek, megsértik az egyház és az állam szétválasztására hozott törvényt. Ez az ügy még 2004-ig nyúlik vissza, amikor Franciaországban törvénybe iktatták, hogy diákok nem viselhetnek a vallási okból fejkendőt az iskolákban.
Abecassis szerint az ügy kirobbanása óta a franciaországi muzulmánok, nagyobb hangsúlyt fektetnek bizonyos szokásokra, hogy kifejezzék identitástudatukat. Manapság a két V (veil and virginity – azaz fátyol és szüzesség) mozgalom az egyik ilyen társadalmi jelenség. A francia társadalombiztosító költségtérítést ad azoknak, akik nemi erőszak áldozatai lettek. Azonban a visszaigénylések 99 százaléka alaptalannak bizonyul.
Abecassis megvédte az eljárást, elmondása szerint, nem egyszer segített olyanoknak, akik nem tudták kifizetni a 2500 euro-s díjat. „Ez a műtét egy második lehetőséget nyújt, egyfajta rehabilitáció. Sokaknak ez az egyetlen lehetőség.”
Hozzászólás zárolva.