Facebook hozzászólás
76

Mi rejtőzik a hastáncosok szoknyája alatt?!

A hastánc kategóriájáról megoszlanak a vélemények, ezért most egy kicsit más szemszögből szeretnénk rávilágítani erre az ősi eredetű, művészi szinten is űzhető kifejezésmódra.

Az önmegvalósítás fontos részét képezi, hogy elfogadja önmagát és másokat olyannak, amilyenek. A problémák megoldására összpontosít, továbbá törődik másokkal, átéli az élet érzéseit. Képes az összpontosításra, a cél, a feladat megoldásának elérése érdekében, és ezért az eldöntött gondolatokat véghezviszi. A grafológiai elemzés során vizsgált értékek összességében törekvést mutatnak ezen a területen. Egyes írásjellemzőknél jobban kitűnik az igyekezet, így például az önállóság és a vezetői képességek is jó arányt mutatnak. Itt szembetűnő, hogy a vizsgált személyek képesek saját döntéshozatalra, önálló cselekedetek végrehajtására.

Az eredmények logikus és ésszerű gondolkodást mutatnak. Reális önkritikával és önértékeléssel bírnak, ugyanakkor jellemző az érvényesülési vágy, önbizalom, felfelé törekvés, előrehaladás. A nyomatékos írásjelekből lehet következtetni a határozottságra a kitűzött célok végrehajtásában. Erőteljes véghezvitel, nyomatékosítás jelenik meg az írásminták döntő többségében. Jó önkontrollt mutatnak írásjellemzőik, ami elengedhetetlen feltétele az ésszerű önmegvalósításnak. Továbbá jelen vannak írásaikban a lényeglátás, a lendület, a gyors problémamegoldás valamint az új, az elkövetkező célra való összpontosítás.

Összességében a vizsgált íráselemek pozitív előrehaladást mutatnak. Látni az önmegvalósításra való törekvést, még ha nem is tudja ezt minden vizsgált személy felvállalni. Ennek oka lehet, hogy nem elég rég óta táncol, vagy több idő kell számára a feloldódáshoz. Mindenki saját tempójában jut el a várt, kívánt eredményig.

A ritmus minőségi kategória. A ritmus maga a harmónia, amely az egymással összefüggő, de ellentétes jelenségek törvényszerű váltakozásával jön létre. A ritmust az ellentétek adják az írásban, például a nagy és kis betűméretes írás, a széles és a keskeny írás váltakozása, de ügyelni kell arra, hogy a kibontakozó ellentétek harmonikus írásképet mutassanak. Könnyedség, sokszínűség jeleit kell hordoznia a teljes írásképnek. Az írásokból jól kivehető a mozgásritmus, a lendületesség. A lelkesülés, fellendülés, majd a lenyugvás és a megpihenés egyenletessége jelenik meg. Az írások többsége szinte mozog, energiával, élettel, ritmussal telt. E vizsgálati szempontnál erősen kivehető az oldottság. Valószínű, hogy a ritmus az első érzés, amit átéreznek a táncosok, hiszen a zene, a ritmus életünk minden percében jelen van.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!