Facebook hozzászólás
76

Mi rejtőzik a hastáncosok szoknyája alatt?!

A hastánc kategóriájáról megoszlanak a vélemények, ezért most egy kicsit más szemszögből szeretnénk rávilágítani erre az ősi eredetű, művészi szinten is űzhető kifejezésmódra.

Ebből adódóan e területen könnyebb a feloldódás, hamarabb találni meg az utat a mozgás ritmikájához. A ritmikusság teljes eléréséhez szükség van a feloldódásra, amit még nem mindenki tud teljes mértékben megvalósítani. Ennek elérése személyenként változó és itt figyelembe kell venni a vizsgált hastáncosok éltkor különbségét is. A nőiesség nem attól függ, hogy milyen alakkal és szépséggel rendelkezik valaki. A belső kisugárzása, a lélek érzékisége, valamint a nemével való azonosulás aránya határozza meg mennyire nőies a nő. A lágyság és a kecsesség a simogatással, a szeretet átadásával is párosítható. Minél inkább elfogadja magát a nő, annál inkább válik kecsessé is.

A nőiesség kivetülése az írásban igen nagy ingadozást mutatott a vizsgált körben. Sokan még nem tudják felvállalni a lágy, finom mozdulatokat. Mivel a hastáncban sokan keresik a nőiességet, többen még csak a keresés fázisában vannak, és egyelőre csak a törekvés mutatkozik náluk.

Amennyiben a szellemi, lelki-érzelmi és fizikai elemeket harmonikus egységbe olvasztjuk, s ennek megfelelően cselekszünk, összhangban a teremtett világgal, akkor az egység megvalósul. Az embernek önmagát kell vállalnia, s úgy élnie, ahogyan most létezik, hiszen csak így tudunk összhangban élni önmagunkkal, a bennünk működő élettel, s egyáltalán a létezéssel. Az itt feltárt és vizsgált grafológiai jegyek meglepően alacsony arányokat mutatnak. Úgy tűnik, ahhoz, hogy ez az egység megvalósuljon, több időre és nagyobb gyakorlásra van szükség. Nem elég csak a hastáncban megtalálni az egységet, hanem azt az élet minden területére tudni kell alkalmazni. Az itt megszerzett lehetőség, az egység létrehozására és a mindennapokban való megjelenése nem feltétlenül jár együtt.

A feltárt ellentét azt bizonyítja, hogy a hastáncban megmutatkozik az egység, a teljesség érzése, de a mélyebb értelme abban rejlik, hogy az itt szerzett alapokra építsünk. Az empátiához szükség van a nyitottságra, a megközelíthetőségre. Amennyiben e tulajdonság megvalósul, képesek lehetünk másokra figyelni és gondjaikat átérezni. Valójában ez egy beleélő képesség, ami az élet során változik, fejlődik, az átélt élmények és tapasztalatok hatására. Ennek feltétele, mások érzéseinek, problémáinak átélése, a saját gondok félretétele. Fontos a teljes odafordulás, az őszinteség, a megértés – még akkor is, ha az adott szituációval nem értünk egyet. Az empatikus képesség mindig nyitottságra készteti a másik személyt, s az elfogadottság tudatával már képessé válik a gondok megoldására is. Az itt vizsgált írásjegyek magas értékeket mutatnak, tehát képesek mások érzéseit átérezni, nyitottság és őszinte odafordulás jelenik meg a vizsgált személyiek írásaiban.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!