Kell a párbeszéd!
Miért ne söpörjük le azok érveit, akik tartanak az oltásoktól
Nem biztos, hogy azok, akik elutasítják az oltásokat, mind valamifajta összeesküvés elmélet megveszekedett hívei. Lehet, hogy csak a rossz történelmi tapasztalatok táplálják félelmeiket. Lessünk be a múlt kulisszái mögé, és talán az ódzkodókat is jobban megértjük.
A múlttal még sok dolgunk van, egyáltalán nem hagytuk a hátunk mögött
Bár ezek az események ma már a történelem részét képezik, sajnos még egyáltalán nem tekinthetünk rájuk úgy, mint amelyek nem ismétlődhetnének meg akár manapság is. Valójában a COVID-19 elrettentő halálozási aránya, amelyet a kisebbségi etnikai csoportok körében tapasztaltunk, ugyanazon rendszerszintű rasszizmus felé mutat, amelyet a Tuskegee-hez hasonló események közvetítettek, igaz a koronavírusnál egyértelműbben.
A bizalmatlanságnak ezeket a mérgező magvait sajnos az egész földkerekségen sikerült elvetni. A CIA Oszama bin Laden megtalálására irányuló kampánya egy hamis hepatitis B oltási projekt része volt, amely érthető módon erodálta a közbizalmat a későbbi megvalósuló pakisztáni egészségügyi programok iránt.
A gyógyszergyárak szokás szerint először a déli félteke lakosainak szállítanak új termékeikből, mielőtt azokat gazdagabb, fehér északi szomszédaiknak forgalmaznák. Egyszerűen fogalmazva, globálisan hiányzik a bizalom. Márpedig a bizalomra van pont a legnagyobb szükség a mostani helyzetben is.
Mindennek fényében meglepő tény, hogy az emberek túlnyomó többsége hajlandó bízni abban, hogy kormányuk jót akar. Ez valami biztatót mond nekünk arról a hitről, amelyet az emberek az orvostudományba, egyáltalán a tudományba vetnek. De ez nem akadályozhat meg bennünket abban, hogy érdemi beszélgetéseket folytassunk arról, hogy egyesek miért is viseltetnek fenntartásokkal egy új oltással szemben.
Hozzászólás zárolva.