Mit sportoljon ez a gyerek?
Hogyan válasszuk ki a megfelelő sportágat?
Manapság már temérdek szabadidős foglalkozásból, mozgásprogramból válogathatnak a szülők, a gyerekek már egészen kicsi koruktól járhatnak táncolni, focizni, lovagolni, úszni, röplabdázni, teniszezni, sőt, akár önvédelmi sportokkal is ismerkedhetnek. Ezek mind nagyon jó programok és ötletek, de a gyerekeknél nem csak azt kell mérlegelni, hogy szórakoztatja-e őket a választott mozgásforma, hanem azt is, hogy a megfelelnek-e az adott sportmozgás speciális szükségleteinek – akkor is, ha teljesen egészségesek.
A labdás sportok a kognitív képességeket is fejlesztik
Varga Ádám, az egyesület alapítója azt tűzte ki célul, hogy a foglalkozások keretében sokféle labdával megismertessék a gyerekeket. „Nálunk van teniszlabda, pingponglabda, fittball labda, gumilabda, szivacsladba. Az edzés elejétől az edzés végéig a gyerekek kezében vagy a lábánál van minimum egy labda. A labdaérintések számára törekszünk, miközben tudatosan próbáljuk kerülni azokat a sablonos feladatokat, mint a bójakerülgetés vagy a labda nélküli körbe-körbe futások. Arra törekszünk, hogy a gyerekeknek mérkőzésszerű játékokat generáljunk, ezáltal rákényszerítjük őket arra, hogy figyeljenek a labdára, a társakra, az ellenfélre, és a játék sajátosságaira. Többszörösen összetett feladatok elé állítjuk őket, ezzel pedig nem csak a labdás ügyességüket fejlesztjük, hanem a kognitív képességeseiket is, ami a kisagyukat fejleszti” – részletezi.
Személyre szabottan
Ha a gyermekek sportolásáról van szó, akkor a mértékletességen is nagy a hangsúly. Fő, hogy miből mennyit és hogyan végeznek el a gyerekek. Ha valaki lemaradt valamiben, akkor muszáj őt felzárkóztatni. Aki kiemelkedően jól teljesít valamiben azt arra kell ösztönözni, hogy éljen a képességeivel. A megfelelő szülői tájékozódással, utánjárással nagyon sok mindent megtudhatunk gyermekünk sportolási lehetőségeiről. Ha személy szerint nekünk nincs időnk erre, ma már vannak szakemberek, akik ezzel foglalkoznak. Egyénre szabottan (életkor, nem, fizikai, élettani adottságok, lakhely, sportág) megtalálják a legalkalmasabb lehetőségeket, hogy nagy kedvvel, motiváltan, elismerésekkel teli boldog perceket szerezzenek a leendő sportolóknak. Ami lehet, olyan jól beválik, hogy élsportoló lesz a gyerek!
Ez is érdekelhet:
A parasportolók is várják az Olimpiát
Hozzászólás zárolva.