Mit tegyél és mit ne a hőségriadó esetén?
Ez lesz az idei egyik legmelegebb hetünk. A hőmérő higanyszála bőven túl lesz a 30 fokon, akár a 37-39 fokot is elérheti. Jöjjön néhány alapvető jó tanács, hogy mire figyeljünk, ha szeretnénk épségben átvészelni a kánikulát!
Légkondi kisokos
A legjobb megoldás kánikula idején légkondicionált, hűtött helyiségbe menekülni. Ha van légkondicionálónk, időnként, szakaszosan kapcsoljuk be, de a hőmérsékletet ne állítsuk 27 foknál hűvösebbre és figyeljük, hogy a hideg levegő befúvása ne legyen túl erős. Ez az ízületeink védelmét szolgálja. Éjszaka és hajnalban inkább nyissunk ablakot, nappal pedig sötétítsük be a lakást. Ha van otthon ventilátorunk, szintén szakaszosan kell üzemeltetni. Fontos tudni, hogy a lapátok csak a belső meleg (forró) levegőt forgatják, ami kiszárít bennünket, ezért még több folyadékot kell fogyasztani.
Tűzgyújtási tilalom
Az ország felében jelenleg is tűzgyújtási tilalom van érvényben, az ott lévő erdőkben és azok kétszáz méteres körzetében még a kijelölt tűzrakóhelyen sem szabad tüzet gyújtani. Otthon bográcsozni és grillezni szabad, de egyetlen percre se hagyjuk magára a tüzet.
Szén-monoxid-érzékelő
A nagy hőségben megnőhet a szén-monoxid miatti riasztások száma is. Ha a kémény belső hőmérséklete alacsonyabb, mint a külső, a beszorult hideg levegő néhol nem engedi kiáramolni az égésterméket. A légdugó miatt az égéstermék visszaáramlik a vízmelegítőbe és másodpercek alatt mérgező szén-monoxid fejlődhet. A klímák, mobilklímák is megváltoztatják a levegő áramlását a lakásban és ezzel hozzájárulhatnak a szén-monoxid kialakulásához. Minden nyílt égésterű vízmelegítő mellett legyen egy szén-monoxid-érzékelő.
Ezt is olvasd el!
Így hűtsd le a lakásod légkondi nélkül
Legjobb hűsítő italok kánikulára
Hozzászólás zárolva.