Facebook hozzászólás
340

Modern cigányballada a mai magyar valóságból

Tristan Schwartz: „Kint nem szeretek arról beszélni, hogy most jelent meg a harmadik könyvem, mert az írek egyfolytában azt kérdezik, mikor lesz angol fordítás…”

Hogy lett később Schwartz Bélából Tristan Schwartz?

Amikor elkezdtem írni, mondta egy lány, hogy legyek inkább Tristan.

Ő Izolda volt?

Az akart lenni.

Egzotikus vonásaihoz mindenesetre jól illik a név.

A dédnagymamám román volt, az édesanyám szerb családból jött, az édesapám mindig mondja, hogy nem zsidó, de hát…! A nagyapám viszont német, a dédszüleim között meg tótok is voltak. Fél Európa bennem van.

Huszonhárom éves volt, amikor A genovai méregkeverő megjelent. Az még nem egy „élet írta történet”.

Akkoriban az alkímia és a reinkarnáció érdekelt. Ez egy kalandregény. Él egy gazdag kereskedőcsalád Genovában, a reneszánsz korban. Az édesanya megözvegyül, majd újra férjhez megy. Két fia van. Angelo az első férjétől, Lorenzo a másiktól. Angelo a fekete bárány. Megöli a mostohaapját. Lorenzo feleségül kéri a Visconti grófkisasszonyt, de Angelo már az első éjszaka bemegy a lányhoz. Nagyon szövevényes a történet, tele van misztikummal. Már szakács voltam, amikor írni kezdtem, de foglalkoztam sok minden mással is. Jelzáloghitel-értékesítéssel, épületbiztosítással. Még modellkedtem is egy ideig. Három célt tűztem ki magam elé, abból kettő már teljesült. Az első, hogy író legyek, a második, hogy külföldön éljek sokat, tehát utazzak, ami szintén megvalósult, hiszen most Írországban élek, a harmadik vágyam pedig az, hogy egyszer filmet csináljak. Hogy megírjam, szerepeljek benne, és én magam rendezzem. A megírás nem okozna gondot, a színészetet még nem próbáltam ki, szerintem drámában jó lennék, vígjátékban nem biztos, a rendezés azonban külön szakma. Azt meg kell tanulni. De én mindig tanulok.

A genovai méregkeverő igazi bestseller lett.

Ráadásul nyáron, amikor annyian nem is vesznek könyvet. A Még a cowboyok is a jelenben játszódik, az arizonai sivatagban, ahova lehet, hogy most elmegyek, mert az unokatestvérem kint van Floridában. A második könyvem mindenesetre nem lett nagy siker. Nem is akarta senki kiadni a Katikát. A Genovai tényleg bestseller volt. Tele volt piros plakáttal a metró, nagy promóciót kapott. Sokkal nagyobbat, mint most a Katinka. Tehát elég szépen indultam. Annyira szépen, hogy a második regényemtől sokkal többet vártam. Ehelyett ott álltam egy bukott könyvvel a sikerregény után. És akkor úgy gondoltam: lehet, hogy most ennek le kellene ülepednie. Mivel tudtam egy kicsit angolul, szeretem az angol irodalmat, Virginia Woolfot, két lehetőséget adtam magamnak. Anglia vagy Írország. A végén egy ír kisváros mellett döntöttem. Egy éve élek kint, azóta sok minden letisztult bennem. Sokat változtam. Már nem vagyok lobbanékony, mint régen.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!