HOGY MŰKÖDIK A GYOMORBALLON?
Nagy fogyás műtét nélkül?
Sokkal egyszerűbb hízni, mint fogyni, sajnos ritkán áll ez fordítva. Ha valaki nagy túlsúlytól szeretne megszabadulni, de nem találta meg azt a diétát vagy mozgásformát, amellyel tartós eredményt érhet el, megoldást jelenthet számára a gyomorballon behelyezése. Ez persze nem jelenti azt, hogy az eljárás után nem szükséges az életmódváltás. Dr. Fuszek Péter, a Duna Medical Center gasztroenterológus szakorvosa elmondja, hogyan működik a gyomorballon, és mire kell figyelni az alkalmazásánál.
Ha az előre megbeszélt és megtanult diétás változtatásokat betartja a páciens, és szedi az orvos utasításai alapján a savcsökkentőt, akkor rövid időn belül megszokja, hogy csak kis volumenű ételt tud fogyasztani – ettől indul el a fogyás, ami 1 éves gyomorballonnal akár 15-50 kilogramm mínuszt is jelenthet.
Élet a ballon után
A ballon után is van élet, természetesen akkor, ha az eltávolítását követően a beteg továbbra is tartja a diétát, illetve a rendszeres mozgást is folytatja. A testsúly így megtartható, sőt még csökkenthető is! A gyomorballonnal eltöltött hónapok alatt a páciensek általában könnyebben átállnak az új életmódra, megszokják, hogy többször esznek keveset, és az elért sikerek is megerősítik őket abban, hogy betartsák az egészséges életvitel szabályait.
A fogyástól a páciens vérnyomása, laborértékei, illetve ízületi panaszai is jelentősen javulhatnak a leadott kilók számától függően. Az általános közérzet, a teljesítő képesség és az életminőség is pozitív irányba változik, valamint nőhet az élettartam. Az addig szedett gyógyszerek adagja idővel csökkenthető vagy akár el is hagyható a fogyás miatt.
(Forrás: Duna Medical Center)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Mozgásra fel!
Kevesebb, mint napi 9000 lépés megtételével már sikerrel vesszük fel a harcot az Alzheimer-kór kialakulásával szemben – derül ki egy kutatásból. A JAMA Neurology szaklapban közölt vizsgálatban a testmozgás hatását figyelték meg az idősek idegrendszeri működésére.
Hozzászólás zárolva.