Facebook hozzászólás
822

A szigorítás kedvez a kutyáknak is

Ne legyen több elveszett eb!

Évek óta komoly gondot okoz a kutyatartóknak, és persze maguknak a négylábúaknak is a szilveszteri durrogtatás. Előbbiek féltik háziállataikat, utóbbiak pedig szabályszerűen rettegnek a fény és hanghatásoktól. Az idei járványos év változást hozott a pirotechnikai eszközök használatának szabályozásában, ami talán majd a jövőre nézve is átgondolásra készteti a törvényalkotókat.

Jelek, hogy szorong a kutyánk 

  • remegés
  • nyugtalanság
  • destruktív viselkedés
  • rejtőzködés
  • lihegés, zihálás
  • menekülési kényszer
  • a szobatisztaság elvesztése
  • a tűzijátékot meghallva nem akarja elhagyni az otthont
  • hányás, hasmenés
  • nem szűnő ugatás
Zárd be kedvencedet! Fotó: Pinterest
Zárd be kedvencedet! Fotó: Pinterest
Mit tegyünk, ha mégis megtörtént a baj?

Ne bízzunk abban, hogy a kutya magától hazatalál, az esetek többségében segítség nélkül nem fogja meglelni a visszavezető utat. Feltétlen vegyük fel a kapcsolatot a helyi állatmenhellyel! Mivel itt általában önkéntesek segítik a talált kutyák befogadását és örökbeadását, lehetőleg SMS-ben vagy e-mailben adjuk meg a kutyánk pontos paramétereit és az elérhetőségünket. Ezt megtehetjük már éjszaka is, hogy ha bejelentés érkezik hozzájuk, tudják jelezni nekünk, hol láttak a miénkhez hasonló kutyát.
Amint lehet, feltétlenül keressük fel a helyi ebrendészeti telepet is (gyepmester, sintér), mert az utcán befogott kóbor állatok oda kerülnek – és ha nem keresik őket, elaltatás vár rájuk…

Az állatvédők általában további tanácsokkal is ellátnak bennünket, hogy hol tudjuk keresni még elveszett kutyánkat. Helyi lapban feladott hirdetés, helyi rádióban (SMS-ben) elküldött felhívás, a környéken kifüggesztett plakátok mind segíthetnek abban, hogy visszakerüljünk hozzánk a kutyánk. Leggyorsabb talán a facebook, itt nagyon hatékony a ‘Ments meg!’ csoport.

A környék állatorvosi rendelőit is érdemes felkeresni, és engedélyt kérni, hogy a váróban kitehessük felhívásunkat. A szilveszter kapcsán, de úgy általánosságban is megfontolandó a mikrochip beültetése is kutyánkba, mert ebben az esetben a gyepmesteri telepen, állatmenhelyen, állatorvosnál, sőt még benzinkutakon is percek alatt be tudják azonosítani kedvencünket.

De a legfontosabb, hogy előzzük meg a sokkot kedvencünk és a magunk számára is!

 





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!