ÜZENI A MESTER
Nem bírod a hideget? Szaunázz!
Nem véletlen, hogy a hideg, téli időszakban különösen népszerű az északról származó, hosszú múltra visszatekintő szaunázás: nagyszerűen átmelegít, sőt felfrissít! Az alábbiakban az ötcsillagos sárvári Spirit Hotel szaunamestere ad néhány hasznos tanácsot, hogy garantáltan kitűnő élmény legyen a forró kabinban eltöltött idő.
Zuhanyozz előtte-utána
Fontos, hogy a szaunázást mindig zuhanyzás és törölközés előzze meg, és ez is kövesse: az előbbivel eltávolítjuk testünkről a különböző kémiai anyagokat (például dezodort), utóbbival pedig lehűtjük felhevült testünket, valamint a hideg-meleg váltakozása a bőrnek is jót tesz.
15 perc: erre figyelj
Negyedóránál tovább nem ajánlatos bent tartózkodni egyhuzamban, sőt, ha úgy érzed, akár már öt perc után is kijöhetsz. Ha pihentél kicsit, és felfrissítetted magad, ismét visszatérhetsz egy újabb 15 perces hevülésre! Ez alól a szabály alól kivétel az infraszauna: ott az alacsonyabb hőmérséklet miatt akár fél órát is biztonságosan eltölthetünk a melengető sugarak között.
Használj természetes anyagból készült lepedőt
A szaunában ne viselj fürdőruhát, hiszen ez általában valamilyen szintetikus textilből készül, hő hatására pedig káros anyagok szabadulhatnak fel belőle. Ehelyett inkább valamilyen természetes szövetből, például lenből készült lepedőben lépj a kabinba. A papucsodat pedig mindenképp hagyd kint!
Betegen kerüld a szaunát
Az extrém meleg jótékony hatással van a testre: az erek kitágulnak, így intenzívebb lesz a vér- illetve nyirokkeringés, felgyorsul az anyagcsere és erősödik az immunrendszer, így a szaunázás a betegségek megelőzésében igen hasznos lehet. De ha már ledöntött a lábadról a kór, a megfázáson, gyulladáson, lázon nem segít a szauna, sőt, ilyenkor kifejezetten tilos az alkalmazása.
Az éhség nem erősíti az élményt
A Spirit Hotel szaunamestere felhívja a figyelmet arra is, hogy sem éhgyomorra, sem pedig teli hassal nem javasolt a forró kabinban tartózkodni.
Hozzászólás zárolva.