ALACSONY SPERMIUMSZÁM
Nemcsak meddőséget, más betegségeket is okozhat
100 éven belül több lesz a meddő férfi, mint az egészséges – derült ki a legfrissebb kutatási adatokból. De mi a helyzet akkor, ha már nem akarunk gyereket, így nem gond az alacsony spermaszám? Nos, a dolog sajnos nem ilyen egyszerű, mert a rossz spermakép más betegségekre is hajlamosabbá teszi a férfiakat. Ratkó Tünde szülésznő, termékenységi szakember magyarázza el, miért veszélyes a helyzet?
Kivizsgálás és tápanyagok
Ahogyan azt már írtuk, a tápanyaghiány okozza a legtöbb alacsony spermiumszámot, ez pedig szerencsére viszonylag könnyen orvosolható kifejezetten férfiak számára kifejlesztett vitaminkészítménnyel. Ebben lennie kell vitaminoknak, ásványi anyagoknak és nyomelemeknek is, méghozzá a lehető legtöbb fajtának, hiszen az egyes anyagok segítik mások felszívódását. A hasznosulás fokozása érdekében pedig az anyagok lehetőleg szerves, biológiailag aktív kötéssel szerepeljenek – ez praktikusan a -citrát és -glükonát kötési formákat jelenti.
A kivizsgálás ezekben az esetekben is fontos lehet, hiszen a spermiumszám csökkenéséről igazából semmi nem árulkodik. A családalapítás elhúzódása, sikertelensége, vagy éppen a nehézkes izomépítés mindenképpen intő jel lehet, így érdemes andrológus szakemberhez fordulni, aki egy fájdalommentes vizsgálattal képes kideríteni, hogy megfelelő számú spermiummal rendelkezik – e a férfi, vagy sem.
(Forrás: ratkotunde.hu)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Tavaszi megtisztulás a természet erejével
Élhetünk, táplálkozhatunk nagyon egészségesen, a szervezetünkre ható káros anyagokat akkor sem tudjuk teljesen kizárni, hiszen jelen vannak a levegőben, az ételeinkben, sőt még a legtisztábbnak tartott vízben is. Elkerülhetetlen, hogy egy idő után szervezetünkben lerakódnak és felhalmozódnak ezek a nemkívánatos méreganyagok. Épp ezért itt az ideje egy alapos „nagytakarításnak”, hogy a várva várt tavasz, ne csak a természet megújulását jelentse.
Hozzászólás zárolva.