Online kezelés depresszióban szenvedőknek
Az Otago Egyetem kutatói online depresszióellenes kezelést tesztelnek egy olyan program keretében, ami egybeesik az öngyilkosság világnapjával, szeptember 10-ével.
Az új-zélandi székhelyű egyetem Sérülésmegelőzés Kutatási Egységének vezető kutatója, Shyamala Nada-Raja elmondta, hogy „Depresszió Kezelése az Interneten” (RID) elnevezésű kísérlet egy kognitív viselkedésterápiát felhasználó ausztrál fejlesztésű online programon alapszik. „A terápia az emberek gondolataira, érzéseire és viselkedésére összpontosít. Segít nekik túljutni a negatív gondolatmintákon, és pozitív módon megbirkózni a nehézségekkel.”
A kutatócsoport abban bízik, hogy az év végéig sikerül legalább hétszáz embert találniuk, akik részt vesznek az online kísérletben. A résztvevőket három csoportba osztják majd. A kognitív viselkedésterápián résztvevők négy héten keresztül végeznek majd egy gyakorlatokból és kérdésekből álló online programot saját tempójukban. A második csoport tagjai egy online pszichológustól kapnak segítséget, a harmadik csoport pedig online információkhoz juthat a depresszióval kapcsolatban. A kutatók felmérik és összehasonlítják a csoportok depressziójának, idegességének, önveszélyességének, alkoholfogyasztásának mértékét és életminőségét a program előtt és után, valamint két éven keresztül hat havonta. Dr. Nada-Raja szerint a depresszióban szenvedők nagyjából fele nem vesz igénybe orvosi segítséget nagy valószínűséggel a megbélyegzéstől való félelem miatt, és mert nem tudják, kihez fordulhatnának.
Hozzászólás zárolva.