Facebook hozzászólás
524

Ne terjesszünk áltudományos nézeteket!

Paltrow-ra még a brit egészségügyi hatóság is rászólt

Gwyneth Paltrow, különc szokásaival már eddig is sokszor osztotta meg a közvéleményt, most azonban olyat húzott, ami tudomány képviselőinél is kiverte a biztosítékot; a 48 éves színésznő blogbejegyzésében ugyanis azt írta, hogy miután elég korán átesett a koronavírus fertőzésen, a maradványtüneteket, így az elhúzódó fáradtságot és tompaságot böjttel és infraszaunával kúrálta. Szerinte eredményesen.

A bejegyzésben az olvasható, hogy orvosi tanácsra fordult ehhez a gyógymódhoz; a reggeleket úgy indítja, hogy 11-ig úgynevezett ketogén böjtöt tart, csak növényi származású ételeket vesz magához, semmi alkohol és semmi cukor, emellett étrend-kiegészítőket is szed, ami a bélrendszerét tartja karban.

Vannak ötletei. Fotó: depositphotos.com
Vannak ötletei. Fotó: depositphotos.com

A blogbejegyzésében azt is leírja, hogy, amióta ezt az életmódot folytatja, sokkal jobban érzi magát, a reggeli edzés és utána az infraszauna pedig plusz energiákat ad neki.

Azonban azok az orvosszakértők, akik megismerkedtek Paltrow sajátos „gyógymódjával”, nem osztoztak a színésznő feltétlen lelkesedésében. Az ügy még a brit Nemzeti Egészségügyi Szolgálat (NHS) érdeklődését is felkeltette, egyenesen a szervezet főigazgatója szólt rá Gwyneth Paltrow-ra, hogy igazán befejezhetné a hamis információk terjesztését a koronavírussal kapcsolatban.

„Minden jót kívánunk neki, azonban azok a megoldások, amit a művésznő javasol, nem igazán azok, amiket mi is hasznosnak tartunk a gyógyulás szempontjából”

– mondta Stephen Powis, az NHS országos igazgatója. „Komolyan kell vennünk a hosszú COVID-ot, és a kezelésben a tudomány eredményeit kell alkalmaznunk.

Az Ausztrál Nemzeti Egyetem fertőző betegségekkel foglalkozó szakértője, Sanjaya Senanayake szerint Paltrow COVID-19 rendszerét nem támasztják alá tudományos bizonyítékok.

„Lehet, hogy ezek miatt ő sokkal jobban érezte magát, de ez nem azt jelenti, hogy ezek a dolgok objektív hatást gyakoroltak volna a COVID-19 tüneteire. Valószínűleg úgy is spontán gyógyult volna” – tette hozzá Sanjaya Senanayake.

Az úgynevezett long-COVID, amikor is az emberek a fertőzés után hetekig vagy hónapokig tapasztalják a vírus hatásait valóban aggodalomra adhat okot, de Senanayake professzor szerint az emberek többségének tünetei idővel természetes úton javulnak.

Egy önbevalláson alapuló vizsgálat során megállapították, hogy a kutatásba bevonat 4000, koronavírusfertőzésen átesett beteg 13 százaléka 28 napnál hosszabb ideig produkált tüneteket, 2 százalékuknak pedig 12 hétnél is hosszabb ideig voltak tünetei.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!