Sót vegyenek! Itt a szezonja
A magyarok egynegyede szenved a szénanáthától, minden ötödik ember életét keseríti meg valamilyen bőrallergia, és a lakosság két százaléka érintett táplálék- vagy gyógyszerérzékenységben. Az allergiát gyógyítani nemigen lehet, de a tünetek enyhíthetők. Lehetőségekből nincs hiány azok számára sem, akik idegenkednek a folyamatos gyógyszerszedéstől.
Az utóbbi évtizedekben azt is megfigyelték, hogy a szezonális pollenérzékenység mellé társulhat élelmiszerallergia, sőt, aki valamiben allergiás, élhet a gyanúval, hogy később másra is érzékennyé válik.
Irány a tengerpart!
Sok allergiás könnyebbül meg nyaranta a tengerpartokon, de azt kevesen engedhetik meg maguknak, hogy az egész allergiaszezont ott töltsék. A sós levegő gyógyító erejét azonban máshol is lehet élvezni. Egyre több wellnesslétesítményben – edzőteremben, szállodában – és magán-rendelőintézetben van sókabin – a természetben kialakuló sóbarlang mesterséges formája –, vagy tengeri klímakabin, amelyben a Holt-tenger vagy a Himalája sóoldatát páraként lehet belélegezni, és akár otthonra is vásárolhatunk „sós levegőt”. A különböző légtisztító készülékek a lakásban biztosítanak nem túl dús sótartalmú levegőt.
A légutak tisztítása mellett egyszázalékos sóoldattal az orrjárat és a szem is rendszeresen mosható a tünetek enyhítése érdekében. Ehhez kell egy gramm speciális, például pakisztáni kristálysó – a konyhasó nem megfelelő – egy deciliter ásványvízben feloldva. Az így kapott oldat egyáltalán nem marja a nyálkahártyát – az emberi test 0,96 százalékban tartalmaz sót –, viszont lemossa az odaragadt polleneket, és a duzzanatot is megszüntetni.
Számos homeopátiás szer is segíthet az allergiásoknak, igaz, többségüket még a tünetmentes időszakban kell elkezdeni szedni, hogy a szervezet felkészüljön a védekezésre. A golyócskák általában az allergiát kiváltó anyag hígítását tartalmazzák, így az allergia típusától függő készítményt kell kiválasztani. Van parlagfűből készült szer, de ha többféle virágporra vagyunk érzékenyek, a virágporokból hígított készítmény lehet a megfelelő.
A kevésbé súlyos légúti allergiát sem érdemes kezelés nélkül elszenvedni, mivel a szervezet telítődésével párhuzamosan az allergének egyre bántóbb tüneteket okozhatnak, szövődményként pedig előfordulhat asztma. A szervezet méregtelenítése – különböző diéták, léböjtkúrák – ebben az esetben is egészséges és hasznos. Ráadásul nyáron nem is nehéz beszerezni a szükséges kellékeket.
Csicsókával az allergia ellen
Hozzászólás zárolva.