Facebook hozzászólás
713

Sport és intim higiénia

A rendszeres sport nagyon jó hatással van a szervezetre, ám a mozgás alatt és után számos kellemetlenség érhet bennünket. Dr. Supák Dorina, a Neutromed szülész-nőgyógyász klinikai orvosa összegyűjtött hét tippet, hogy a sportolás semmiképpen se vezessen diszkomfort-érzéshez.

A sportolás rendkívül jó hatással van az egészségünkre, hiszen erősíti az immunrendszert, stabilizálja a vércukrot és csökkenti az esélyét a Candida-fertőzések kialakulásának is. Rövidtávon azonban az ilyenkor jelentkező fokozott izzadás, a megemelkedett testhőmérséklet, a műszálas ruházat viselése miatt változik a hüvely pH-értéke, gyakoribbá válik a hüvelyflóra felborulása. Az alábbi tippek megfogadásával azonban csökkenthetjük a kellemetlen fertőzések kialakulását.

sport, higiénia
Dr. Supák Dorina, a Neutromed szülész-nőgyógyász klinikai orvosa Kép: sajtóanyag

 

  1. Tudtad?
    Az intim területek kortól és hormonszinttől függően 3,5-5,5 közötti pH-értékkel rendelkeznek. Kémhatásuk azonban könnyen felborulhat például sportolás, stressz, terhesség, menstruáció vagy menopauza esetén. Válasszunk olyan termékeket, amik figyelembe veszik a hormonális változások okozta pH-értékek eltérését, ezáltal kínálva megoldást a különböző életszakaszban járó nők számára a belső egyensúly megtartásához. Az intim mosakodók között megtalálható az érzékeny bőr számára kifejlesztett gél mellett frissítő, hidratáló hatású, valamint szappan- és színezékektől mentes változat is.

    Lehetőség szerint ne viseljünk szűk, műszálas nadrágot, amennyiben viszont mégis emellett döntünk, olyat válasszunk, ami nagyfokú légáteresztő képességgel bír.

  2. Érdemes pamut fehérneműt használni, hiszen a műszálas anyagok az izzadtsággal kiegészülve irritációt okozhatnak az érzékeny területeken, amely szintén a hüvely érzékeny egyensúlyának felborulásához vezethet.
  3. Edzés után mielőbb zuhanyozzunk le, intim testrészeinken lúgos szappanok, tusfürdők helyett használjunk megfelelő pH-értékű intim mosakodókat.
  4. Zuhanyozás után alaposan töröljük át magunkat tiszta, puha törülközővel. Semmiképpen se azt a törülközőt használjuk, amivel a futópadon az izzadság felitatására használtunk.
  5. Előfordulhatnak olyan esetek, mint például a szabadtéri sportrendezvények, hogy nincs lehetőségünk lezuhanyozni közvetlenül a mozgástevékenység után. Ekkor se feledkezzünk meg azonban az intim higiéniáról, használjunk intim törlőkendőt.
  6. Uszodai sporttevékenységet követően törekedjünk arra, hogy a lehető leghamarabb lecseréljük a nedves úszódresszünket, zuhanyzást követően pedig ne használjuk azt a törülközőt, amivel az uszodatérben vagy a wellness részlegben tartózkodtunk.
  7. Mivel az uszodák vize magas koncentrátumban tartalmaz fertőtlenítő szereket, így az száríthatja a bőrt az intim területeken, ami irritációhoz vezethet. Az intim területeink pH-értékéhez leginkább illeszkedő intim mosakodók használata segíthet, amennyiben panaszaink nem javulnak, kérjünk mielőbbi segítséget nőgyógyászunktól. A fertőzések gyulladáshoz és egyéb súlyos szövődményekhez vezethetnek.
Mondj nemet az uszodai fertőzésekre!
Az uszodák és környékük köztudottan a fertőzések melegágyai. Nem is annyira a klóros vízben, sokkal inkább a medencék mellett, a közös zuhanyzókban, öltözőpadokon számos kórokozó található, amelyeknek a nyirkos közeg kiváló lehetőséget teremt a szaporodásra. Azonban van néhány olyan óvintézkedés, amelyek betartásával szó szerint megúszhatjuk a fertőzéseket.

 

 



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!