Szépíti-e a hajat a hajkefélés és a masszázs?
Az ápolt haj üde, természetes fényű, hívogatóan selymes. A hajtípusnak megfelelő ápolószerek egész garmadából választhatunk – ám ahhoz, hogy a kozmetikumok megfelelően kifejthessék hatásukat, használatuk előtt a hajat meg kell szabadítani a portól, apró szennyeződésektől és a többi közt megrekedt, kihullajtott hajszálaktól.
Az alaposan kikefélt haj lazává válik, sűrűbbnek hat, a frizura felfrissül. Azért arra a bizonyos száz kefehúzásra nincsen szükség – a túlzásba vitt fésülködés serkenti a fejbőr faggyúmirigyeit, és a haj hamar zsírossá válhat.
Szakszerű hajkefe használat
Hajtsa előre a fejét és dolgozzon egyszerre két hajkefével a nyakszirttől a homlok irányában. Azután oldalirányból a fejtető felé, végül a homloktól a tarkó felé fésülje a hajat.
Minden egyes kefehúzást lágyan és óvatosan hajtson végre, nehogy az érzékeny fejbőrt túl erős inger érje.
Nem mindegy milyen hajkefét használunk: legjobb a természetes sörtéből készült, de a legömbölyített végű műanyag sörték is megfelelnek a célnak. Azok a fém vagy műanyag sörték, melyeken nincs gömbölyű végződés kettéhasítják a hajszálak végeit, felsérthetik a fejbőrt.
Masszírozzuk a fejbőrt
A fejmasszázs rendkívüli feszültségoldó, ellazító hatással bír az egész szervezetre, így a fej bőrére is.
Az élénkítő masszázs elősegíti a fejbőr jobb vérellátását, élénkíti anyagcseréjét, ami elősegíti a hajpakolások, balzsamok hatóanyagainak felszívódását.
Ráadásul a partnerkapcsolatának is jót tesz, ha egy nehéz nap után megajándékozza partnerét egy finom, lágy fejmasszázzsal!
Profi masszázs
Először lassú, körző mozdulatokkal masszírozzuk ujjbegyeinkkel (de ne a körmökkel!) a fejbőrt belülről kifelé.
Azután a homloktól az ujjbegyek apró, doboló mozdulatokkal haladjanak a fejtetőig – ez a mozdulatsor élénkít.
Végezetül gyakoroljunk könnyű nyomást tenyerünkkel a homloktól a tarkóig.
Egészségére!
Képek: aol.de
F.KM.
Hozzászólás zárolva.