Facebook hozzászólás
318

Mire kell vigyázni a tavaszi forgalomban

Tanuljunk meg helyesen kerékpározni

Tavasszal sokan pattannak kerékpárra, mindenkit a szabadba csábít a jó idő. A Covid-19 minderre rátett egy lapáttal, azok is a drótszamarat választják közlekedési eszközül, akik nem akarják elkapni a fertőzést a tömegközlekedési eszközökön. A kerékpáros forgalom igencsak megnőtt az utakon. Ahhoz, hogy minden rendben menjen, néhány fontos szabályt be kell tartanunk. A Magyar Kerékpáros Klub (MKK) egy háromrészes videósorozatban hívja fel ezekre a figyelmet.

Az első részben az MKK a kerékpározással kapcsolatos legjellemzőbb tévhiteket veszi számba. Szó van arról, hogy mi a különbség „biciklisek és autósok” között, szükség van-e bringás ruhákra a kerékpározáshoz, és hogy a kerékpár sport-, vagy közlekedési eszköz-e. Azt is megtudhatjuk a videóból, hogy tényleg veszélyes-e kerékpározni.

A második részben az MKK azt mutatja be, hogyan közlekedjünk együtt biztonságosan az utakon, mire figyeljünk, ha éppen autót vezetünk vagy kerékpárra ülünk. A videóban szó van a szabályokról, de olyan hasznos tanácsokat is kapunk, hogy mi az, ami ugyan nem szerepelnek a KRESZ-ben, de érdemes szem előtt tartani. Felsorolják a kötelező kerékpáros felszerelés darabjait, felhívják a figyelmet a gyengébb közlekedők védelmére – akár autózunk, akár bringázunk.

Egy filmbeli autós szereplő elmondja, miért kell minimum 1 méteres oldaltávolsággal előzni a kerékpározókat. Megmutatják, hogyan helyezkedjünk el biciklivel az úttesten, miként előzzünk meg álló kocsisort és hogyan használjuk a kerékpározható buszsávot, valamint az autóval egyirányú, de bringával kétirányú utcát.

Azt is megtudhatjuk a videóból, mire figyeljünk a beláthatatlan kereszteződésekben és ajtónyitás előtt, mi az a holttér, és miért is ne álljunk pont ott meg bringával.

A sorozat utolsó, harmadik részében olyan mindennapi szituációkat mutatnak be, amikből kiderül, sokkal többféle helyzetben lehet megoldás a kerékpáros közlekedés, mint azt eddig a többség gondolta.  A videóban szó esik a munkába bringázásról, a gyerekekkel iskolába, óvodába kerékpározásról és a biciklis bevásárlásról is.

Arra is kitérnek ebben az epizódban, hogyan lehet ingázni autó nélkül, és miként lakatoljuk le a biciklinket az állomáson.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!