Facebook hozzászólás
184

Természetesség a bugyiban

Ha azt hiszi, hogy nincs különbség betét és betét között, nagyon téved. A Naturella azoknak a hölgyeknek szól, akik hisznek a természet erejében.

A kamilla jótékony hatásai

A kamilla az egyik leggyakrabban alkalmazott növény a természetes kozmetikumoknál. Nevét a „föld” és „alma” görög szavakból kapta, mert a földhöz közel nő és erős aromája az almára emlékeztet. A kamilla eredetileg az egyiptomiak szent növénye volt, gyógyereje miatt, amit főleg a malária kezeléséhez alkalmaztak. A kereszténység kezdetén a kamillát „hattyú gyomnak” nevezték, a modern jelképek között pedig a kezdeményezést és találékonyságot szimbolizálja.

A kamillát már az ókorban is használták gyógyászati és terápiás célokra. A Római Birodalom egyik botanikusa, gyógyszerésze alkalmazta először bél és máj bántalmak, idegi problémák kezelésére. Emellett gyengélkedés és vesekő esetén is bizonyította hatását. Az egyiptomiak masszázsolajként alkalmazták a fájó izmok lazításához.

Gyakorlott kertészek a kamillát, mint „növény doktort” alkalmazzák, mert jó hatással van a környező növényekre, különösképp azokra, amelyek gyengék, vagy „betegek”.

A kamilla gyógyászati alkalmazása

A virág több fajtája is ismert, melyeket különbözőféleképpen szokás felhasználni. A német vagy magyar kamillából kék színű olajat nyernek, melyet gyógyászati célra használnak. Ha teához vagy kozmetikumhoz szeretnéd felhasználni, ilyet kérj a patikában. A római vagy angol kamillát nagy virágfeje miatt potpourriként tudod alkalmazni. A sárga kamilla gyökere hatásos fogfájás esetén, főzetként vagy arc gőzölés során pedig lelohasztja a puffadást, tisztítja az elzáródott pórusokat és simábbá varázsolja a bőrt.

A kamilla használható borogatásként is a szemre, melyet felfrissít és ragyogóvá tesz, de fürdővízbe szórva is jótékony hatása van. Az arcon és a test egész felületén alkalmazható, mint borogatás, segít a duzzadtság csökkentésében, a gyulladások és idegfájdalmak lehúzásában, mákvirággal és gubóval keverve pedig hatásos lehet tályogok borogatására.

A kamillának gyulladáscsökkentő, és izomlazító hatása van főként a beleknél, és klinikai kutatások bizonyítják, hogy a kamillateának enyhe nyugtató hatása is van. A kamillát tilos főzni, mivel a benne lévő illóolaj könnyen elpárolog: tea készítéséhez csak forró vizet kell ráönteni. Az erős főzetet csak felnőttek igyák, de a gyengébb gyerekeknek is adható.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Eljegyzési ajándékötletek a jegyespár hölgytagjának

Az eljegyzés egy életre szóló lépés, melynek során a páros megteszi az első lépést, hogy összekösse az életét. A…

Egy történet, amit érdemes megismeri a mózeskosárról

Első hallásra talán furcsának tűnhet, hogy miért nevezik így a babakocsi egyik részét. A titulus viszont egy nagyon…
1 / 3 454

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!