Facebook hozzászólás
242

„Túrázz két lábon, vagy két keréken!”

Elkényelmesedünk. A kirándulás abból áll, hogy az autóval leparkolunk az erdő szélén, letelepedünk a fűbe, eszünk-iszunk, a gyerekek egy kicsit futkosnak. Majd összepakolunk és hazamegyünk.

Egy erdei túra jó lehetőség a térképolvasási képesség fejlesztésére is. Ha térképen olyan útvonalat jelölünk ki, amelyben vannak elágazások, akkor menet közben a térképre hagyatkozva kell döntenünk: merre is induljunk tovább, hogy elérjük a kitűzött célt.

Fantasztikus élményeket és rengeteg tudást szedhetünk össze az erdőben, ha megfigyeljük a növények és az állatok életét a természetes környezetben.

Hogyan fedezik fel a hangyák a leszórt morzsákat, majd hogyan jelenik meg egy egész hadsereg, hogy gondosan és szervezetten „eltakarítsa” az utolsó szemig. Hogyan bújnak meg, színükben alkalmazkodva a gombák az aljnövényzetben, az avarban, hogy minél nehezebb legyen őket felfedezni és felszedni! S még sorolhatnám hosszan mindazt, amit megismerni és tanulni lehet a szabad természetben.

Környezetvédelmi okokból is, a fittség megőrzése érdekében is egyre kedveltebb közlekedési eszköz viszont a kerékpár, így sokan a nyaralás, üdülés alatt, vagy hétvégén is szívesen pattannának fel a biciklire, és indulnának felfedezőútra. A gyakorlottabbak persze már maguk állítják össze az útvonalat, s családostul, vagy barátokkal nekivágnak a kiválasztott ország kerékpárútjainak. A kevésbé rutinos, alkalmi kerekezők számára viszont már egyre több hazai utazási iroda kínál szervezett kerékpártúrákat belföldön is, külföldön is.

A kerékpár „tekerése” is igen jótékonyan hat a láb keringésének javítására, izomzatának erősítésére. Ha pedig elfáradtunk, csak gyalog tudjuk tolni – így a két keréken való kirándulás duplán egészséges!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!