Facebook hozzászólás
426

HOT SPOTOK ÉS POP-UPOK

Újszerű intézkedések a családon belüli erőszak visszaszorítására

Miközben a magyar kormány visszautasította, hogy csatlakozzon az Isztambuli egyezményhez, a koronavírus alatt számtalan ország hozott olyan intézkedéseket, melyek a családon belüli erőszak kockázatát csökkenti, vagy éppen az elkövetett cselekményt szankcionálja a korábbiaknál szigorúban.

Az erőszakkal kapcsolatos kockázati tényezők korlátozása

Általános tapasztalat, hogy krízishelyzetben megnőhet a különféle bódító szerek, az alkohol használata, ami sok esetben erőszakhoz is vezethet. Az ezekhez való hozzáférés korlátozása így sokszor üdvös lehet. Grönland például megtiltotta az alkohol értékesítését a fővárosban, hogy így csökkentse a gyermekekkel szembeni erőszak kockázatát az otthonokban. Dél-Afrikában is hasonló intézkedéseket hoztak. A fegyverkereskedelem korlátozása fokozott stressz idején korlátozhatja a halálos lőfegyverekhez való hozzáférést, potenciálisan csökkentve a nők és a gyermekek ellen elkövetett gyilkosságok kockázatát.

A családjog és az igazságszolgáltatási rendszerek módosítása

Ausztrália számos módosítást hajtott végre a családjogban annak érdekében, hogy az igazságszolgáltatási rendszer hatékonyabban reagáljon a karantén alatt elkövetett erőszakos cselekményekre. Először is lehetővé tették a bíróságoknak, hogy elektronikus felügyeletet írjanak elő azok számára, akiket óvadékkal, vagy feltételesen engedtek szabadlábra, ugyanakkor lehetővé tették a korlátozó végzések online benyújtását is, ezen kívül megnövelt pénzbírságot és meghosszabbított elévülési időt is alkalmaznak egyes erőszakos cselekmények elkövetésének szankcionálására.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!