Vásárolj magadnak örök életet!
Ma már a modern orvostudomány lehetővé teszi az öregkor elérését, a plasztikai sebészet pedig – többé kevésbé – fiatalon is tart. Csúcsra fejlesztett tornacipők, vitaminkoktélok, hormontabletták és biorépák gondoskodnak róla, hogy nyolcvanévesen is fittek legyünk.
A civilizációs betegségek azonban ma több áldozatot követelnek, mint a fertőzők – és nemcsak a fejlett országokban. A kolerával, pestissel és a vérhassal nem jelent már igazi veszélyt, de a szívinfarktus, az agyvérzés és a rák egyre fenyegtőbb.
Szerveink sokat megbocsátanak. Születésünkkor – jó esetben – szerveink száz százalékosan működnek. Ebből 70 százalékot veszítünk el. A hanyatlás évei alatt könnyedségünk, tettrekészségünk és lelkesedésünk eleinte kevéssé szenved csorbát. Csak akkor érezzük meg, amikor már az alkohollal, a nikotinnal, a sült húsok tömegével, a vitaminhiánnyal a környezeti mérgekkel, a stresszel és az álmatlan éjszakákkal teljesítőképességük 30 százalékára csökkentettük szervi funkcióinkat.
Ekkor a kimerültség vagy a fájdalmak orvoshoz kergetnek. Csak akkor vesszük komolyan a magas koleszterinszintet, ha szívpanaszokat okoz. Mikor már eltörnek a csontok, akkor gondolunk arra: hiszen már évekkel ezelőtt olvastuk, hogy kalciummal megelőzhető a csontritkulás. Csak, ha már érműtétre kerül sor, akkor jut eszünkbe a háziorvos intelme: kevesebbet dohányozni, többet mozogni! Csak akkor megyünk orvoshoz, ha teljesítményünk 30 százalékra csökkent. Az orvos helyrehozza a károsodást, és orvosságokkal, operációval vagy diétával visszaadja teljesítőképességünk 20 százalékát. Azaz 40-50 évesen, nagy nehézségek árán fél emberek lehetünk. És csak azért nem halottak, mert még szeretnénk a keservesen megkeresett pénzt elkölteni.
Nyilván vissza szeretnénk jutni a 100 százalékra. Ez is lehetséges. Teljesítmény-maximalizálásnak nevezzük. Valójában olyasmi, mint a test beszabályozása. Gondoljunk a Forma-1-es versenyzőkre. Nemcsak az autót szabályozzák be, hanem a versenyzőket is. Méghozzá naponta. Az autóversenyzők igen különleges bánásmódban részesülnek. A Forma-1-es versenyzők és profi sportolók vérében nemcsak a koleszterinszintet, a vércukrot, a májfunkciót és más riasztó értékeket vizsgálnak meg, hanem a biztató értékeket is meghatározzák.
Az orvos rendszeresen ellenőrzi a vérben a hemoglobin, a fehérje, az ásványi anyagok és a vitaminok szintjét. Ha csak egy kicsi is hiányzik, a raktárakat azonnal feltöltik. Mert a lélek csak akkor érzi jól magát, és csak akkor válik lehetségessé a testi és szellemi teljesítmény, ha a test 70 billió sejtjének elegendő tápanyag áll rendelkezésére. Ha a vér mintegy 40 olyan anyaga közül, amely a teljesítményért felelős, csupán egy is hiányzik, ellenszélként mutatkozik meg a mindennapi életben. Amint a szervezet vitaminhiányt érzékel mérőállomásain, rálép a biológiai fékre: kimerültséggel, izomgörcsökkel, idegességgel, alvászavarokkal és hasonlókkal reagál. A mikrotápanyagok hiánya a maximális teljesítmény 80 százalékát is elrabolhatja.
Hozzászólás zárolva.