Facebook hozzászólás
219

Visszeresen, rosaceásan inkább ne napozzon!

A visszérbetegség oka a visszerekben megnövekedett nyomás, ami a vénabillentyűk elégtelenségéhez, a vér pangásához, végül az erek kitágulásához vezet. A hajlam sajnos örökölhető, de bizonyos tényezők – például állómunka, terhesség, elhízás – elősegíthetik a visszérbetegség kialakulását. A meleg szintén kockázati tényező: kánikulában az erek kitágulnak, aminek következtében a billentyűk nem zárnak teljesen, a véráram megfordul bennük, és vénás pangást okoz. Emiatt rosszabbodnak a panaszok.

Mit tehetünk?

– Kerüljük a hosszú ideig történő álldogálást, illetve, ha ez nem lehetséges, tornáztassuk rendszeresen a lábujjakat, a lábszárat, és szabadidőnkben sportoljunk. Kifejezett panaszok esetén napközben ajánlatos kompressziós harisnya viselése, esténként pedig a láb felpolcolása. Rendszeresen ürítsük ki a vénákat értornával!

– Jó hatású a váltózuhany, amikor felváltva meleg, majd hideg vizet folyatunk a vádlinkra, hideg vízzel fejezve be a folyamatot. A változó hőmérséklet hatására az erek kitágulnak, majd összehúzódnak, ez kiváló értorna és vérkeringés-serkentő is egyben.

– Mondjunk le a túl magas sarkú cipőkről, az 5 centi alatti sarokmagasság az optimális. Túl magas sarok viselése esetén másként feszül a lábszárizomzat, jelentősen csökken az izompumpa, ami a vér visszaáramoltatását szolgálná.

– Érdemes lefaragni a túlsúlyból is, hogy minél kevesebb terhet kelljen a lábaknak cipelnie.

Nyáron fokozódhatnak a rosaceás panaszok

A rosacea főleg az arc középső területein értágulatokkal, gyulladt és gennyes csomókkal jelentkező bőrbetegség. A panaszok napfény hatására rendszerint rosszabbodnak, így a nyári időszakban még nagyobb gondot kell fordítanunk a tünetek kezelésére. A rosacea gyakrabban érinti a nőket. A tünetek rendszerint rohamokban alakulnak ki, de a tünetes és tünetmentes periódusokban is kerülni kell az értágító hatásokat.

Mit tehetünk?

– Mivel minden olyan behatástól érdemes óvakodni, ami vérbőséget okoz, használjunk magas faktorszámú védőkészítményeket, és viseljünk széles karimájú (szalma)kalapot is.

– Hasznosak az antibakteriális és gyulladáscsökkentő összetevőket tartalmazó krémek, hidratálók, ma már kaphatók kifejezetten rosaceás bőrre kifejlesztett kozmetikumok is.

– Ha alapozót használunk, ne az olajos és viaszos bázisú készítményeket válasszuk, mert azok eltömítik a pólusokat, és így még több baktérium telepedhet meg a gyulladásra hajlamos bőrön. Kerülni érdemes a mentol-, alkohol-, varázsmogyoró-, eukaliptusztartalmú kozmetikumokat, mert ezek vérbőséget okoznak.

Rádiófrekvencia az érbetegségek kezelésében

– Az elhanyagolt visszérbetegség gombás fertőzésekhez, orbánchoz, közvetve pedig trombózishoz, nyirokérgyulladáshoz, akár lábszárfekélyhez vezethet. A rosacea végső stádiumában pedig akár faggyúmirigy- és kötőszöveti burjánzás is jelentkezhet, ami a rhynophymaként ismert karfiolszerűen megvastagodott bőrt okozhatja – hangsúlyozza dr. Sepa György, az Oxygen Medical sebésze, érsebésze. – A szakember feladata eldönteni, milyen módszerrel lehet megszabadulni a zavaró erektől. A műtét a tágult visszerek eltávolításával, a szklerotizáció pedig speciális anyag vénába fecskendezésével elzárja és ezzel megszünteti az adott érszakasz visszértágulatát.

A lézer mellett a rádiófrekvenciás kezelés a legkíméletesebb, szinte fájdalommentes eljárás, Ez utóbbival bármely testrész kezelhető, beleértve az arcon jelentkező rosaceát is. A kezelést követően nincs szükség kompressziós harisnya alkalmazására, és a napozás sem jelent akadályt.

Forrás: www.oxygenmedical.hu



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!