Facebook hozzászólás
298

Győztes toros derelye Zamárdiból

Először hirdetett sörkorcsolya versenyt a Magyar Sörgyártók szövetsége még augusztusban, a Sör Világnapján. Összesen 49 pályamű érkezett, és láss csodát, a négycsillagos zamárdi Hotel Wellamarin két kategóriában is győzött. Ez a finom falat a lager sör kategóriában bizonyult a legjobbnak. Próbáljátok ki, és gondoljatok arra, amit a sörgyártók is mondanak, a sör a nőké is!

Toros derelye, Kép: Magyar Sörgyástók Szövetsége
Toros derelye, Kép: Magyar Sörgyástók Szövetsége

Hozzávalók a tésztához:

  • 1 csomag leveles tészta

A töltelékhez:

  • 20 dkg császárszalonna
  • sertészsír vagy kacsazsír
  • 20 dkg savanyú káposzta
  • 1 nagy fej vöröshagyma
  • 1-2 gerezd fokhagyma
  • ízlés szerint só, őrölt kömény, füstölt fűszerpaprika, babérlevél, 1 chili paprika, borsikafű

A sütéshez:

  • kevés olaj
  • 1 db. tojás
  • sütőpapír vagy kiolajozott tepsi

Elkészítés:

Az apróra vágott császárszalonnát zsírjára olvasztjuk a sertészsíron vagy a kacsazsíron. Megpirítjuk a finomra vágott vöröshagymát. Ezt követően az apróra metélt savanyú aprókáposztát (ha nagyon savanyú ezt megelőzően öblítsük ki) is a serpenyőbe tesszük, és a hagymás szalonnával összeforraljuk. Füstölt fűszerpaprikával, fokhagymával és a fűszerekkel puhára pároljuk a keveréket. A folyadékot pirítsuk vissza, amennyire csak tudjuk, ha sok a leve, akkor csepegtessük le. A leveles tésztát 2 mm vastagságúra nyújtjuk, meglisztezett derelye szaggatóval kiszaggatjuk. A kiszaggatott tésztát tojással megkenjük, derelye formába helyezzük, és a tészta közepére rakjuk a kihűlt káposztás tölteléket. A derelyeszaggatót félbe hajtjuk – ügyelve, hogy a tészta szélei jól egymáshoz tapadjanak. A derelyét tojással megkenjük és a 200-220 Celsius fokra előmelegített sütőben aranybarnára sütjük. Fokhagymás tejfellel tálaljuk és a megmaradt töltelékkel kínáljuk.

Török lángos – ez is jó a sörhöz!
A lángosra sokszor nézünk hungarikumként, pedig minden nemzetnek megvan a maga specialitása ebből a műfajból is. Itt van mindjárt a török burek, vagyis a Cig borek. Ez egy hússal töltött batyu, amit számtalan verzióban készítenek. Megjegyezendő, hogy igazából tatár eredetű. Burekkel egyébként rendszeresen találkozhatunk például, ha a horvát tengerparton nyaralunk, vagy egy hűs szlovéniai tóban fürdőzünk, nem kell feltétlenül Törökországig mennünk! Itt a recept!


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

GASZTRO

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!