200 éves a The Guardian
Nők, akik új irányt adtak az angol lapnak
Angliában egyáltalán nem szokatlan, hogy egy nyomtatott periodika két évszázadot is megérjen. Ilyenkor pedig ünnepelni szokás. A The Guardian ezt is hagyományaihoz méltó módon teszi; a lap mindig is az egyenlőség eszményét képviselte, most pedig visszaidézi azokat a pillanatokat a lap történetéből, amik valamilyen módon a nőkhöz voltak köthetők. Legyenek azok az események újságíró krónikásai, vagy éppen aktív szereplői.
Bántalmazás (1957)
A The Guardian női oldalainak lapszerkesztője, Mary Stott hosszú és kitartó küzdelmet folytatott a lap kereskedelmi osztályával. Ez utóbbiak azt az álláspontot képviselték, hogy sokkal könnyebb hirdetéseket eladni olyan cikkek mellett, melyek ételekről és a divatról szólnak, mint az olyan témákat feszegető írások mellett, melyek a nők bántalmazását, vagy az elvált asszonyok nehézségeit feszegetik.
Mary Stott azonban nem hátrált meg, sorra közölte ilyen témájú írásait, ezzel felbátorítva, és közlésre ösztönözve azokat a civil szervezeteket is, melyek például a fent említett nők problémáival foglalkoztak.
Az idő végül Mary Stott-ot igazolta.
The pills (1967)
1967 őszén a The Guardian egy cikksorozatot közölt Alison Adburgham tollából, a sorozat címe az igencsak beszédes „engedékeny (vagy megengedő) társadalom” volt. Gyakorlatilag ebben az évben került először kereskedelmi forgalomba az első fogamzásgátló tabletta, és maga a cikksorozat is ennek apropójából született.
Hozzászólás zárolva.