Facebook hozzászólás
198

Most tegyük el a vitamint télre!

Szeretne a friss zöldségek, gyümölcsök vitamin és ásványi anyag tartalmából valamennyit átmenteni télre? Íme néhány tipp, recept, ami kevésbé időigényes.

Sokan még ma is úgy tartják, a befőzés a nagyik dolga. Leginkább azért, mert a mai, dolgozó házasszonyoknak hét közben nincs ideje rá, hétvégén meg örül, ha pihenhet. Kétségtelen, hogy a klasszikus lekvár és paradicsomlé készítés, savanyúság eltevés időigényes, aprólékos munka. Ám, sajnos sokan vannak, akiknek már nincs nagyija, aki elkészítse a finom baracklekvárt, vagy a cseresznye befőttet. Ugyanakkor az ízlés is változik (az egészséges életmód kevesebb cukrot tanácsol), de mégis jó lenne a friss zöldségek, gyümölcsök vitamin és ásványi anyag tartalmából valamennyit átmenteni télire. Íme néhány tipp, recept, ami kevésbé időigényes, megőrzi az értékes összetevőket, és felidézi majd télen a nyár ízeit.

1.) Fűszernövények. A friss fűszernövényeket többféle módon is le lehet fagyasztani. A petrezselymet, kakukkfüvet vágjuk fel, apróra, úgy, mint amikor frissen használjuk fel. Majd kb. annyit, amennyit majdan egy főzéshez kell, csomagoljunk be alufóliába, és egy kis dobozkába téve fagyasszuk le. A doboz tetejére természetesen írjuk rá, mi van benne.

A bazsalikomot, citromfüvet, mentát legjobb jégkockatartóban lefagyasztani. A szárról szedjük le a leveleket, és töltsük meg a rekeszeket úgy, hogy ne lógjanak ki belőle. Tegyünk rá annyi vizet, hogy ellepje, majd mélyhűtőbe vele. A tartók oldalára ragasszunk kis címkéket, hogy mi van benne. A rozmaring ágacskákat, zellerzöldet egyszerűen tekerjük be alufóliába, és úgy tegyük a mélyhűtőbe.

2.) Lecsó eltevése. A szokásos módon készítsük el a lecsót, majd egyszerűen töltsük befőttes üvegekbe, úgy, hogy színültig legyen, és a tetején 4-5 mm zsiradék maradjon. Szorosan zárjuk le a befőttes üveget és tegyük hűvös helyre. (Tárolóba, pincébe, vagy a hűtő valamelyik polcára.) Hónapokig eláll így, és nem csupán arra jó, hogy előkapjuk, ráüssünk pár tojást, hanem ízesítéshez is. A megbontott üveget azonban mindig tegyük a hűtőbe, és egy héten belül használjuk el.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!