Facebook hozzászólás
127

Virágozzék minden kismama!

Íme néhány egyszerű tipp, hogy étkeink is viruló anyukává varázsoljanak bennünket. Ne legyünk lusták friss alapanyagokhoz nyúlni, bármennyire is csábítanak a boltok polcain készen várakozó hasonló készítmények.

„Nem beszélek zöldségeket !”

Reggelente igyon meg frissen facsart gyümölcs – vagy zöldséglevet. Kitűnő ital készíthető almából, narancsból, sárgarépából, céklából, zellerből. A friss, tartósítószermentes levek nyolcszor annyi vitamint, ásványi anyagot és enzimet tartalmaznak, mint a tartósítottak.

Értékes ásványi anyagokban (pl. kálium, magnézium), rostokban, egészségvédő anyagokban (C-vitamin, karotinoidok) bővelkednek ezek az általunk készített levek.

Emésztési problémáinkat is kitűnően orvosolhatjuk velük.

Fontos tudnunk azonban, hogy néhány vitamint a szervezetünk csak zsírral (olajjal) kombináltan tud felvenni. Ezért adjunk mindig néhány csepp semleges ízű olajat az italhoz.

Ha gyümölcsöket dobunk a gépbe, akár turmixitallá is varázsolhatjuk szempillantás alatt. Nyugodtan használjon mézet, joghurtot, tejet vagy zab- és rizstejet, pici fahéjat, citromot.

„Ne kerülgessük a forró kását!”

Az eredeti müzli (nevét orvos feltalálójáró, Bircherről kapta) alapanyagai mindig frissek: alma, zabpehely, frissen facsart citromlé, mazsola és darált dió. A közhiedelemmel ellentétben nem kell nyakon önteni tejjel.

Tetszés szerint kiegészíthetjük fagyasztott vagy aszalt gyümölcsökkel is, melyek megőrzik szinte összes vitaminkészletüket. A sejtek működését kedvezően befolyásolják, emellett jelentős B vitamin tartalommal bírnak. Ha szükséges még, mézzel ízesíthetjük.

Keverhetünk bele akár mandulát, mogyorót, így még bőrünk feszességéért is tettünk.

„Csak az a zöld gyep…”

A biocsírák a téli, kora tavaszi időszakban szinte energia akkumlátorává válhatnak a fáradt, vitaminra éhes szervezetnek. A csírák C, B és E -vitamin tartalma igen jelentős, enzimeik immunerősítők.

A szükséges magvakat bioboltokban szerezhetjük be.

3 púpozott evőkanál magot (kb. 12 órára) szobahőmérsékletű vízbe kell beáztatni, és szintén szobahőmérsékletű helyen tartani. Másnap reggel friss vízzel le kell mosni őket, majd egy nedves kendővel befedni.

Ügyelni kell arra, hogy a gabona vékony rétegben feküdjön, így nem dohosodik meg. Ha a csírák kb. 2 mm hosszúak lesznek,  már szüretelhetünk is.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!