Tradicionális sonkafőzés Bujdosó-módra
A húsvét az egyik legfontosabb keresztény ünnepünk, amelyhez számos sokszínű hagyomány kapcsolódik, így például a húsvéti sonka elkészítése. A Bujdosó Szőlőbirtok és Pincészet követi a hagyományokat, így nem telhet el a húsvét e tradicionális sonka elkészítése nélkül.
Sonkakészítési fortélyok:
1. Bujdosóék tanácsa szerint kerülni kell a gyorspácolt sonkát, helyette hagyományos pácolású vagy parasztsonkát érdemes főzni.
2. A következő lépés: meleg vízben lesúrolják a sonkát, azután hideg vízben áztatják pár órán át.
3. Ezt követően új vízben egy nagyobb fej vöröshagymával, egy fej fokhagymával, szemes borssal, babérlevéllel és szemes korianderrel ízesítve néhány órán át, csendes lángon puhára főzik.
4. A családi recept alapján a sonkát ezután a fűszeres lében hagyják kihűlni, majd tepsibe teszik és lepréselik.
Tippek és tanácsok Bujdosóéktól:
Az alaposan megmosott tojásokat a sonka mellett vagy annak levében főzik meg, így a tojások is egészen egyedi ízvilágot kapnak.
A sonkát a tojások mellett saját termesztésű zöldhagymával és hónapos retekkel fogyasztják.
A saját alapanyagokból előállított húsvéti menü nemcsak ínycsiklandó, de egészséges is.
Tévhit az, hogy ugyanaz a bor jó a főtt sonkához, amit erős tormával eszünk vagy a tojáshoz, amit esetleg lágy ízű mártással fogyasztunk. Ezért érdemes időt fordítani a megfelelő borválasztásra.
Ehhez segítségként használható a Bujdosó Pincészet étel- és borpárosítási útmutatója.
A sonka zamatát a szürkebarát teltsége még inkább hangsúlyozza, így az Iránytű, a Matacs, a Nemere vagy a Cirkáló tökéletesen illik a menühöz, de vörösboraik közül a gyümölcsös illatú Ibituba, a Sirocco vagy Katamarán is épp ilyen megfelelő kiegészítője lehet a húsvéti ebédnek.
Új kupak, új dizájn, így köszönti a tavaszt a pincészet!
Hozzászólás zárolva.