5 TÉVHIT, AMIT EL KELL FELEJTENI!
Mosni mindenki tud! Mosni mindenki tud?
Vannak, akik szinte csak kézzel mosnak, hogy kíméljék a ruháikat, míg mások a címkéket figyelmen kívül hagyva hajigálnak be mindent a gépbe. Valahol a kettő között van a jó megoldás, és mi most megosztjuk veletek a hogyant.
-
60 °C alatt a ruha nem lesz tiszta
Aki próbált már kiszedni fűfoltot nadrágból, vagy meggylét fehér pólóból, az tudja, hogy a szövetszálak nagyon ragaszkodnak ezekhez a szennyeződésekhez. És mit csinál ilyenkor az ember? Felnyomja a hőfokot, hogy a forró víz majd kihozza a piszkot az anyagból. Ez azonban rendszerint sikertelen önmagában, ráadásul még károsítja is az anyagot. Sokkal hatékonyabb, ha előkezeljük a szennyezést, vagyis átkenjük azt valamilyen folteltávolítóval, így jóval alacsonyabb hőfokon is moshatunk.
-
A mosógépben minden baktérium elpusztul
Különösen a törölközők, ágyneműk esetében szeretjük azt hinni, hogy minden vírust, baktériumot kiöltünk a mosással – itt is extra jelentőséget tulajdonítva a minél magasabb, akár 90 °C-os hőmérsékletnek. A járvány apropóján ennek még nagyobb jelentőséget tulajdonítunk, de a valóság az, hogy a baktériumok semlegesítéséhez speciális mosószerre van szükségünk, viszont jó hír, hogy ezek már 30-40 °C-on is megbirkóznak a baktériumok 99,9%-ával.
-
A mosástól a ruha elkopik
Hallottál már arról, hogy egyesek mosás helyett kilógatják a ruháikat, hogy átszellőzzenek? Nem azért mert spórolni akarnak az árammal, sokkal inkább azért, mert féltik kedvenc darabjaikat a kopástól, a kinyúlástól. Ezzel a szokással azonban felhagyhatunk, mert mostanra már kifejlesztettek olyan speciális mosószereket, amelyek ruháink eredeti színét és formáját is védik, miközben a koszt már alacsony hőfokon is eltávolítják. .
-
A szőnyeget nem szabad kimosni!
Bizony, a porszívózás önmagában nem elég. A rongyszőnyegeket persze be lehet rakni a gépbe, sőt egyes darabokat mosodába is elvihetünk és hívhatunk tisztító szolgálatot is. De ezeknél kevésbé macerás az, ha a porszívózást követően befújjuk szőnyegünket valamilyen mélytisztító szerrel, amely feloldja az összes szennyeződést, és így akár háromszor több koszt, illetve állatszőrt távolíthatunk el, mintha csak porszívóznánk.
-
A mosógép tisztítja önmagát
Voltaképpen nem logikátlan, ha azt gondoljuk, hogy a gép minden mosással tisztul. Merthogy ez a dobra igaz is Ugyanakkor a többi részében akár fél kiló kosz is összegyűlhet egy év alatt. Ezt azért is fontos megakadályoznunk, mert ezek a szennyeződések megrövidítik a mosógép élettartamát. Mindenképpen használjunk olyan adalékanyagot, amivel megakadályozhatjuk a lerakódásokat.
Hozzászólás zárolva.