Facebook hozzászólás
120

Óvjuk saját kis világunkat

Higgyék el, ha mindenki körültekintően jár el, minden cselekedetében benne van csak a saját közvetlen környezetének védelme, ápolása nagyon sokat tehetünk együtt a jövendő katasztrófák megelőzésében.

Sokan nem gondolnak bele, hogy mit engednek le a csatornába, mi kerül a szemétbe, s mi kerül azután abból a folyókba, vagy a földbe. A folyók, patakok vizével pedig sokan locsolnak, a földből a talajon át elszivárog a szennyeződés, s azután az bekerül a növényekbe is, majd pedig az élelmiszerekbe, amit elfogyasztunk. Ez csak egy láncreakció, a végeredmény azonban talán csak évek, évtizedek múlva azonban katasztrofális lehet. Lehet, sőt biztos, hogy több idő, és némi kényelmetlenség, hogy a szelektív hulladékgyűjtőbe vigyük a szemetet, a háztartási fáradt olajat közömbösítve eresszük le a wc-ben, de gondoljunk a jövőnkre. Az is igaz, hogy többe kerül, ha elvisszük az autót az autómosóba, mintha a kertben mossuk le, a földbe engedve a vegyszert, s vele a mindenféle szennyeződést, olaj és benzin maradékot. De ha autóra futja, nem igaz, hogy nem futja, mondjuk havonta 1-2 ezer forint a kocsi lemosatására valamelyik kútnál, ahol a lefolyó szennyezett víz egy szűrőn keresztül kerül a csatornába.

Higgyék el, ha mindenki körültekintően jár el, minden cselekedetében benne van csak a saját, közvetlen környezetének védelme, ápolása nagyon sokat tehetünk együtt a jövendő katasztrófák megelőzésében.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!