Facebook hozzászólás
118

A gyógyító illatok

Illóolaj, parfüm, füstölő – melyiket válasszuk? Mindegyik használata jótékony hatással van többek között a depresszióra, az alvászavarra, az idegességre és a szorongásra is.

Lakásunk illatosítására az agyonreklámozott szobaillatosítók talán tényleg időtállóak, viszont nem nyújtanak túl szép látványt, és mesterséges anyagokból állnak.Hangulatosabb és elegánsabb inkább egy olajmécses, vagy pár füstölő, és még az ára is kedvezőbb, nem is beszélve arról, hogy természetes alapanyagokból készülnek.

Az illóolajok esetében bizonyos olajok befolyásolhatják kedvünket, illetve élénkíthetik figyelmünket.

Munkához (férfiaknak is!) a fahéj illata ajánlható, mivel ez egy kellemes, ugyanakkor semleges illat, és meg is nyugtatja az embert.

Pihenéshez, olvasáshoz, zenehallgatáshoz a fenyő, a rozmaring, a jácint kedvező.

Romantikus hangulathoz mindenképpen érdemes valamilyen virágillatot alkalmazni.

Frissíthetjük lakásunk levegőjét úgy is, hogy egy kis mennyiségű olajat langyos vízbe cseppentve, egyszerű kézi permetezőt használva szórjuk szét az illatot.

A citrom és a citromfű friss illatot árasztanak, ugyanakkor baktériumölő hatásúak is, ezáltal különösen hasznosak a náthás ember szobájában.

Jó tudni, hogy az illóolajok legfontosabb tulajdonságai közé tartoznak, hogy gátolják a vírusok, a baktériumok, a gombák szaporodását, valamint könnyebb légzést eredményeznek, oldva a légzőszervi görcsöket. De segítenek a szívműködés, és a vérnyomás szabályozásában is.

Kellemes élmény fürdővizünkbe is néhány illóolajat csepegtetni.

Frissítő fürdő rozmaring- vagy bazsalikomaromával érhető el, a jó alváshoz pedig a majoránna, levendula, kamilla segíthet hozzá.

Misztikus hangulatot idéz a füstölő használata. Nem is csoda, hiszen története több mint ezeréves múltra tekint vissza. Régen ugyanis számos vallás esetében a természetfeletti erőkkel való érintkezés eszközének tekintették. Mégpedig úgy, hogy az égő füstölőpálcákkal végzett mozdulatok szimbolizálták a kapcsolatteremtést az istenekkel.

Ma már nemcsak varázslatos illatuk, hanem sokan egészségvédő, nyugtató hatásuk miatt is gyújtanak füstölőt. Többek között baktérium- és vírusölő, illetve gyulladáscsökkentő is. Alapanyagai között megtalálható a tiszta virágolaj, a gyógyfüvek és egyéb fűszerek. Légfrissítő hatásának köszönhetően megszünteti a függönyökbe, bútortextíliákba ivódott dohányszagot és megfelelő hangulatot képes teremteni bármilyen fizikai vagy szellemi foglalatossághoz, továbbá fokozza biztonságérzetünket.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!