Az egészség elűzése
Ma az embereknek számos országban a zöldséges után a patikába kell mennie, mert a gleccserek 40 000 évvel ezelőtt elmosták az ásványi anyagokat. A monokultúrák és a savas esők azonban az összes többi helyen is kizsákmányolták a talajt.
Az ásványi anyagok és a nyomelemek nem állnak kellő mennyiségben a növények és az állatok rendelkezésére.
A vágóállatokat nemritkán halliszttel takarmányozzák, hormonokkal és antibiotikumokkal kezelik. Következményei: a rántott hús szardínia ízű, a férfiaknak melleik nőnek, a halálos baktériumok pedig rezisztenssé válnak az orvosságokkal szemben.
A növények növekedését műtrágyával gyorsítják. Nincs idejük, hogy felvegyék a talajból azt a csepp egészséget, amit még lehetne. A vitaminok eltűnnek a szállításkor és a szupermarketekben. Az idő elragadja őket. A természet-adta táplálékokat az ipar olyan késztermékekké alakítja, melyekben annyi a tápanyag, mint egy papírzsebkendőben. Ezeket aztán vitaminokkal dúsítják- jól néz ki a címkén és növeli a fogyasztást.
Az obertali Feketeerdő Szanatórium táplálkozáskutatói 1996-ban, tanulmány céljából, a zöldségpiacon és egy szupermarketben ránézésre két azonos élelmiszerkosarat állítottak össze brokkoliból, babból, édesköményből, répából burgonyából, spenótból, almából, banánból és eperből. Egy laboratórium megvizsgálta vitamin, ásványi-anyag és nyomelem tartalmukat. A kapott, 1996-os értékeket összehasonlították egy 1985-ös, hivatalos tápanyagtáblázattal: szinte az összes gyümölcs és zöldség veszített vitamin- és ásványianyag-tartalmából. Így például a brokkoli kalciumtartalma 68%-kal, a folsav tartalma 52%-kal, a magnézium pedig 35%-kal csökkent. A spenót a vizsgálat évében 68 %-kal kevesebb magnéziumot, 59%-kal kevesebb B6-vitamint, és 58%-kalkevesebb C-vitamint tudott felmutatni. A banán esetében is drasztikus változások következtek be: kalciumtartalma 12%-kal, a folsav 84%-kal, a magnézium 13%-kel, a B6-vitamin pedig, írd és mondd 92%-kal csökkent. És így tovább a többi gyümölcs esetében is. A vizsgálat idején 80%-os veszteséget állapítottak meg. Mindenesetre ki tudták mutatni a kalcium és a magnézium tartalomnövekedését. (12%, 20%) is.
És ez 1996-ban volt!
És otthon folytatódik a rombolás. A karfiol majd szétdurran a C-vitamintól, a cinktől, az E-vitamintól. Ám a tűzhelyen, 2 liter vízben, 80 Celsius fokon a vitaminok nagy része tönkremegy. A szelén és a cink fele a főzővízbe oldódik, amit kiöntünk. A maradék szelén végül a hő áldozatává válik. Oxidálódik, és így már hozzáférhetetlen a szervezet számára.
Hozzászólás zárolva.